Britská královna poděkovala BBC za program prezentující křesťanství jako živou víru

Královna Alžběta II. poděkovala za dlouhodobý televizní seriál BBC s názvem „Písně chvály“, který v neděli oslavil 60. výročí za prezentaci křesťanství jako „živé víry.“ Za více než půlstoletí dokázal program vyprodukovat téměř 3 000 epizod.

„Písně chvály už 60 let spojují diváky BBC po celém Spojeném království při společném uctívání,“ řekla podle Christian Post královna pro speciální díl nedělního pořadu.  „Během té doby program ukázal křesťanství jako živou víru nejen prostřednictvím chvalozpěvů a bohoslužebných písní, ale také tím, že představil mnoho lidí, kteří dali víru do centra svého života,“ pokračovala 95letá královna.

SOUVISEJÍCÍKrálovna Alžběta II. se cítí nesena svou vírou

Aled Jones, který je moderátorem programu více než 20 let, to nazval „jednou z největších radostí mého života“. „Je pro mě ctí sdílet s naším drahým publikem povznášející příběhy víry a potěšit srdce hudbou, která pro mě znamená svět. Tady je budoucnost plná nádherných „Písní chvály!“, řekl Jones.

Královna poprvé od manželovy smrti veřejně hovořila v sobotu ráno při zasedání nového skotského parlamentu v Holyroodu.  „Mluvila jsem předtím o své hluboké a trvalé náklonnosti k této nádherné zemi a o mnoha šťastných vzpomínkách, které jsme s princem Philipem tady vždy měli,“ cituje ji Christian Post.

Blízký přítel zesnulého prince Philipa v dubnu v rozhovoru pro média prozradil, že „přesvědčil“ královnu, jeho manželku, aby před jejím vánočním vysíláním v roce 2000 více promluvila o své křesťanské víře. Rev. řekl, že ve svém vysílání z roku 2000 „královna velmi dojemně a mocně hovořila o své vlastní křesťanské víře a o dopadu, který to na ni mělo.”

Bradley také poznamenal, že princ Philip se zajímal o teologii. „Zapisoval si všechny detaily kázání. Měl extrémní zájem o teologii. Měl skvělé znalosti o Bibli, a pak se během oběda ptal na kázání.“

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 8. října 2021 Foto: Wikimedia Commons – královna Alžběta II.

Tags: ,,,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář