Britská pobočka Hillsongu má nového národního lídra

Londýn – Hillsong Church oznámil jmenování nových národních lídrů ve Velké Británii. Tim a Nicola Douglassovi, kteří v současné době vedou sbor v australském Melbourne, se stěhují do Londýna, kde nahradí ve vedení Garyho Clarka s manželkou Cathy.  

„Připojte se k nám, protože vítáme Tima, Nicol a jejich rodinu z Austrálie, kteří se ujímají role našich pastorů v britském Hillsongu!“ píše se podle portálu Premier v příspěvku na instagramové stránce londýnského Hillsongu, ve kterém zároveň poděkovali odcházejícímu pastorovi Garymu Clarkovi a jeho manželce Cathy, kteří se ujímají nové pozice v rámci této letniční denominace se sídlem v australském Sydney.

 „Jsme nadšení a plní víry za vše, co pro nás Bůh letos připravil. Nemůžeme se dočkat, až do tohoto plánu společně vstoupíme,“ informuje dále sbor na sociální síti.

 SouvisejícíHillsong oznámil náhradu za Carla Lentze

Tim Douglass je členem Hillsongu přes 30 let a v minulosti už strávil v Londýně nějaký čas při zakládání sboru a rozvoji služby mládeže. Tim a Nicol poté odešli do Melbourne založit nový sbor, který „zažil neuvěřitelný růst a dokázal se z jednoho místa rozmnožit do 7 prosperujících kampusů po celé Victorii a Tasmánii,“ uvádí web denominace.

Zakladatel Hillsongu Brian Houston minulý víkend řekl, že Gary a Cathy Clarkovi převezmou novou roli ve vedení globálního hnutí, protože církev nyní řeší řadu výzev v důsledku ukončení služby newyorského pastora Carla Lentze.

Houston s manželkou Bobbie založili první sbor v Sydney v Austrálii v roce 1983, v současnosti mají sbory v 19 zemích na pěti kontinentech. Každý týden zpívá písně Hillsongu přibližně 50 milionů lidí v 60 jazycích a Houstonova kázání se vysílají po celém světě. V červnu 2016 církev zahájila globální 24hodinový kanál ve spolupráci s televizi Trinity Broadcasting Network, která poskytuje přístup k uctívání a službě milionům diváků po celém světě. Prostřednictvím Hillsong College, konferencí a podcastů vychovává denominace desítky tisíc křesťanských lídrů a povzbuzuje nespočetné množství dalších lidí v každodenním životě víry.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 25. února 2021 Foto: Wikimedia Commons – Hillsong

Newsletter Křesťan dnes – týdenní přehled nejdůležitějších zpráv


Tags: ,,,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář