„Bůh žehná jednotě.“ Díky spolupráci zaznamenali v Kalifornii největší hromadný křest v historii USA  

O svatodušní neděli bylo v Kalifornii pokřtěno ve jménu Krista více než 12 000 lidí, což bylo označeno za největší synchronizovaný křest v americké historii. Pastor, který založil hnutí s názvem Pokřtěme Kalifornii, říká, že má v plánu rozšířit toto hnutí po celé Americe a poté i po celém světě.

„Myslím, že Bůh, když chce něco udělat, tak nějakým způsobem vytvoří správnou atmosféru a podhoubí, aby se to mohlo stát,“ řekl v rozhovoru pro The Christian Post tento týden pastor Mark Francey z Oceans Church v kalifornském Irvine, který se svou ženou Rachelle toto hnutí založil.

SOUVISEJÍCÍ Matt Chandler říká, že znamení šelmy je „aktivní i nyní“, a objasňuje mylné představy o čísle „666“

Francey, který svůj sbor založil před pěti lety, uvedl, že zhruba před dvěma lety dostal při modlitbě od Boha vidění, že se má zaměřit na křest lidí a tím pomoct místní církvi.

Na základě této vize Francey uvedl, že loni spolu se svým sborem uspořádal akci nazvanou Baptize Southern California (Pokřtěme jižní Kalifornii), při níž bylo pokřtěno téměř 4 200 lidí. V roce 2024 se sbor rozhodl jít s hnutím křtu na celostátní úroveň. A zakotvili na populární Huntington Beach, která se proslavila hromadnými křty v období Jesus Movement. 

Na Huntington Beach bylo pokřtěno něco přes 6 000 lidí a dalších 6 000 bylo pokřtěno ve zbytku státu, uvedl Francey.

„Nevím, kam Bůh chce, abychom šli. Ale jsme tak nějak připraveni na všechno, co po nás chce,“ řekl Francey pro CP.

„Naším přáním nakonec je, aby se den Letnic stal dnem, kdy křesťanstvo slaví křest vodou,“ řekl. „Myslím, že se to děje tak nějak organicky jednou za čas, ale kniha Skutků apoštolských byla zřejmě zahájena modlitebním setkáním, které vedlo k odvážnému kázání na náměstí, to vedlo k veřejnému vyznání víry, kterému uvěřilo 3000 lidí, a hned poté bylo pokřtěno 3000 lidí.“

Francey uvedl, že úspěch hnutí za nový křest byl podpořen ekumenickým sdružením sborů, 

„Nebyla to jen jedna denominace. Nebyla to jen jedna část Kristova těla. Měli jsme zde největší baptistické sbory ve státě. Mnoho velkých denominací se účastnilo této zvláštní neděle – evangelikální sbory, letniční sbory, charismatické sbory, dokonce i presbyteriánská Calvary Chapel a hnutí Vinice,“ řekl Francey. „Je vidět, že to tak trochu překračuje denominační práh, … myslím, že to, čemu Bůh žehná, je jednota, a když církev spolupracuje.“

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 25. května 2024 Foto: Sociální síť X

Tags: ,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář