Matt Chandler říká, že znamení šelmy je „aktivní i nyní“, a objasňuje mylné představy o čísle „666“

Pastor sboru Village Church Matt Chandler uvedl, že podle jeho názoru je znamení šelmy „aktivní i nyní, v tomto historickém okamžiku, ve kterém se nacházíme“, a objasnil běžné mylné představy o čísle 666, jak je popsáno ve Zjevení 13.

Ve videu na Instagramu, které 49letý texaský pastor zveřejnil o víkendu, uvedl, že mnoho lidí zná myšlenku, že znamením šelmy by mohla být vyspělá technologie, jako je kreditní karta, telefon nebo čip vložený do rukou lidí.

SOUVISEJÍCÍ Matt Chandler o znovuzískání „uneseného“ poselství Zjevení o naději „pro takovou dobu, jako je tato“

Chandler však podle listu The Christian Post zdůraznil, že tyto výklady se míjejí s hlavním poselstvím knihy Zjevení. Podle pastora spočívá klíč k pochopení znamení šelmy v symbolickém použití čísel v Písmu. 

„Myslím si, že to znamená přehlédnout pointu, která byla vyjádřena v knize Zjevení,“ řekl.

„Dokonalým číslem je číslo sedm, a tak je-li sedmička číslem plnosti, šestka je neúplná,“ poznamenal podle CP Chandler. „Víme také, že číslo tři znamená plnost. A tak 666, znak šelmy, má ve skutečnosti ukázat, že dílo nepřítele je zcela – tři šestky – neúplné. A to je tedy ve skutečnosti to, co nepřítel vytváří: naprostou neúplnost.“

Evangelikální pastor zdůraznil, že znamením šelmy „není Elon Musk, který nám něco vkládá do mozku nebo něco podobného“. Místo toho má číslo 666 na čele lidí symbolizovat „ideologickou víru“ a číslo na rukou lidí znázorňuje „praktikování této ideologické víry“.

Chandler řekl, že v dnešním světě vidí paralely v rostoucích ideologických požadavcích v určitých odvětvích, zejména v podnikatelské komunitě. 

„Myslím, že to dnes dokonce vidíte tak,“ řekl, „že existují určité, zejména v podnikatelské komunitě, ideologické názory, které musíte mít, abyste se mohli účastnit ekonomiky. A myslím, že to bude ještě horší.“ 

„To znamená, že se domnívám, že znamení šelmy je aktivní i nyní, v tomto historickém okamžiku, ve kterém se nacházíme,“ uzavřel.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 20. května 2024 Foto: YouTube – Matt Chandler

Tags: ,,

1 Komentář

  1. Podobný výklad má mesiánský rabín Jason Sobel ( duchovní poradce pro sérii The Chosen ). Číslo 7 je číslo Boží dokonalosti, plnosti. Sedmý den na konci stvoření je vyhrazen pro odpočinek, osobní vztah člověka s Bohem. Čislo 666 je symbolem naprosté absence tohoto vztahu. Svět dnes nabízí mnoho věcí, zábavy, aktivit. Svět dokonce vydírá – kdo není stále on-line, nepoužívá nejmodernější technologie, ten v budoucnu neuspěje. Už máme vše – jen ne čas a klid se zastavit, přemýšlet a uctívat svého Stvořitele.

    Odpověď

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář