Byl zveřejněn žebříček nejbohatších pastorů na světě

Dva z pěti nejbohatších pastorů světa pocházejí z Brazílie. Jeden je ze Spojených států, jeden z Jihoafrické republiky a jeden z Malawi.

Portál Money Inc zveřejnil seznam dvaceti nejbohatších pastorů, kde můžeme najít jména známých amerických kazatelů jako jsou Benny Hinn, Joel Osteen, Kenneth Copeland či T. D. Jakes. Řebříček uzavírá singapurský pastor Joseph Price, který vede Církev nové stvoření a má také vlastní televizní program Předurčen k vládnutí. 

SOUVISEJÍCÍBýt bohatý v Kristu. Costi Hinn a jeho cesta od evangelia prosperity k reformované teologii

Na devatenácté pozici je Afroamerický pastor T.D. Jakes z Dallasu, v jehož sboru v nedávné panelové diskuzi vystoupil herec Denzel Washington. O příčku výše je baptistický kazatel Rick Warren a autor bestsellerů Život s jasným cílem nebo Cílevědomá církev. Podle vlastních slov Warren už více než dvacet let slouží ve sboru Saddleback, který založil s manželkou Kay, bez nároku na plat. Říká, že více než devadesát procent všech svých příjmů dává na Boží dílo.

Pastor Benny Hinn, který je často kritizovaný za luxusní životní styl a mezi charismatickými křesťany je známý pro svá uzdravující shromáždění, se ocitl na místě čtrnáctém. Pastor největšího amerického sboru Lakewood Joel Osteen byl zařazen na místo desáté s odhadovaným majetkem 100 milionů dolarů. 

Na páté pozici je podle portálu Money Inc malawský pastor Sheperd Bushiri, který vede Osvícené křesťanské setkání v Jihoafrické republice. Na čtvrtém místě je s evangeliem prosperity spojovaný americký kazatel Kenneth Copeland s údajným majetkem 300 milionů dolarů. 

SOUVISEJÍCÍ – Synovec Bennyho Hinna v nově vydané knize podrobně popisuje zneužívaní evangelia prosperity

Na třetím místě je brazilský pastor Valdemiro Santiago, který vede Světovou církev Boží moci. Než se stal vedoucím této církve, působil jako kazatel ve Všeobecné církvi Božího království. Z církve byl údajně vyloučen kvůli nedorozuměním mezi ním a vedením. Díky příjmům ze své církve si mohl v roce 2012 koupit letadlo za 45 milionů dolarů.

Newsletter Křesťan dnes – týdenní přehled nejdůležitějších zpráv

Na druhém místě je pastor Alph Lukau, který založil organizaci Hallelujah Ministries International v Jihoafrické republice. Od roku 2002, kdy svou službu zahájil, nashromáždil tisíce členů po celém světě. Díky tomu otevřel sbory v Jihoafrické republice, Angole, Kongu, Zambii, Namibii, DR Kongo a mnoha dalších zemích. Money Inc píše, že pastor vlastní soukromé letadlo, motorky, Range Rover, Rolls-Royce a Bentley. Díky svému luxusnímu životnímu stylu se čas od času dostává na titulní stránky novin.

V čele žebříčku je s majetkem jedné miliardy dolarů Edir Macedo, který je brazilským náboženským vůdcem a významným mediálním magnátem. Je předsedou představenstva a majitelem společnosti Rede Record, druhé největší brazilské televizní sítě. V současné době je nejbohatším pastorem na světě. V roce 1977 založil v Riu de Janeiru svou denominaci s názvem Univerzální církev Božího království. Ta se postupně vyvinula v jednu z největších denominací v zemi. 

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 13. května 2022 Foto: Wikimedia Commons – Kenneth Copeland s manželkou

Tags: ,,,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář