Bývalý baptistický pastor podal žalobu na denominaci, kterou kdysi vedl 

Hunt přiznává, že se „líbal a trochu trapně se mazlil“, ale tvrdí, že byl pomluven poté, co byl jeho případ zveřejněn ve vyšetřovací zprávě o zneužívání v církvi. 

Bývalý předseda Jižních baptistů žaluje denominaci, kterou kdysi vedl, že byl očerněn obviněním, že napadl manželku jiného pastora.

Ve stížnosti podané u federálního soudu ve státě Tennessee právníci reverenda Johnnyho Hunta, dlouholetého pastora megacírkve v Georgii, přiznávají, že Hunt „měl v roce 2012 krátkou, nevhodnou mimomanželskou aféru s vdanou ženou“, ale tvrdí, že incident byl dobrovolný a že šlo o soukromou záležitost, která neměla být zveřejněna ve zprávě o sexuálním zneužívání v baptistické církvi. 

SOUVISEJÍCÍPastor Saddlebacku Andy Wood obhajuje postoj církve k ženám pastorkám

„Některé přesné detaily jsou sporné, ale setkání trvalo nanejvýš jen několik minut a zahrnovalo pouze líbání a nějaké trapné mazlení,“ uvádí se podle Christianity Today ve stížnosti.

Hunt podle stížnosti požádal o poradenství a o odpuštění incidentu, který byl ve zprávě označen jako „hřích“. Hunt však incident nikdy nepřiznal baptistickému sboru ve Woodstocku ve státě Georgia, kde byl tři desetiletí pastorem, ani Severoamerické misijní radě SBC, kde byl až do své rezignace v roce 2022 viceprezidentem.

Incident se dostal na veřejnost v květnu 2022 poté, co jej odhalili vyšetřovatelé poradenské firmy Guidepost Solutions, která byla najata, aby prošetřila, jak se vedoucí představitelé SBC vypořádali s problémem zneužívání.

Newsletter Křesťan dnes – týdenní přehled nejdůležitějších zpráv

Vyšetřovatelé společnosti Guidepost zahrnuli incident do své zprávy a označili jej za sexuální útok. Tito vyšetřovatelé uvedli, že obvinění proti Huntovi považují za věrohodná. Bývalý prezident SBC nejprve obvinění popíral, poté tvrdil, že incident byl dobrovolný.

Ve stížnosti se píše, že se SBC a Guidepost dopustily pomluvy a urážky na cti, že narušily Huntovo soukromí a úmyslně mu způsobily citovou újmu.

„Rozhodnutí pošpinit pověst pastora Johnnyho těmito obviněními vedlo k tomu, že utrpěl značné ekonomické i jiné škody,“ uvádí se podle magazínu Christianity Today ve stížnosti. „Přišel o své zaměstnání a příjem; přišel o současné a budoucí knižní nabídky; a ztratil možnost generovat příjmy prostřednictvím řečnických vystoupení.“

Hunt také tvrdí, že se stal obětním beránkem, který má zaplatit za minulé hříchy denominace. Řekl, že současní vedoucí představitelé SBC a Guidepost se zabývali kontrolou škod, aby napravili pověst denominace, která má 13 milionů členů.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 23. března 2023 Foto: Baptis Press – Johnny Hunt

Tags: ,,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář