Časopis Time zařadil jeptišku mezi 100 nevlivnějších osobností

Časopis Time zařadil jeptišku mezi nejvlivnější osobnosti. Populární týdeník každoročně připravuje seznam 100 vybraných lidí, kteří svým příběhem inspirují jiné.

Norma Pimentelová se do žebříčku dostala za svou charitativní práci na texaské hranici mezi USA a Mexikem. Americká jeptiška je výkonnou ředitelkou Katolických charitativních organizací v Rio Negro GrandeValley, které společně poskytující přístřeší a jídlo těm, kteří se snaží dostat přes hranice.

Podle časopisu Time charita vedená Pinetelovou ubytovala a pomohla více než 100 tisíci lidí. Křesťanská organizace se zaměřuje především na poskytování bydlení těm, kteří byli propuštěni z imigrační vazby.

Pimentelová na Facebooku sdílela pocity ze svého ocenění, přičemž uvedla, že je to pro ni „čest“ být mezi vybranými osobnostmi. Také doufá,  že ocenění přichází díky práci, kterou charita dělá na hranici a za úsilí o zlepšení lidské důstojnosti pro ty, kteří ji potřebují.

Rovněž vyjádřila naději, že nominace časopisu Time přinese více „porozumění“ v otázce přistěhovalectví a umožní lidem „jasněji vidět, co můžeme udělat pro respektování celého lidského života, zejména těch nejzranitelnějších“.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 21. října 2020 Foto: Pixabay – ilustrační

Tags: ,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář