Charles Stanley po padesáti letech odchází z pozice hlavního pastora

Pastor Charles Stanley ve videu, které následovalo po nedělní bohoslužbě Prvního baptistického sboru v Atlantě, oznámil svůj odchod do pozice emeritního pastora. Svou pozici zastával po dobu padesát jedna let.

Stanley, který přišel do baptistického sborujako pomocný pastor v roce 1969 a byl po dvou letech později jmenován hlavním pastorem, informoval podle ChristianityToday o svém rozhodnutí staršovstvo začátkem tohoto měsíce.

„Jsem tak vděčný Bohu, že mi dovolil sloužit vám jako pastor po více než 50 let,“ řekl. „I když jsem rád dělal tuto práci, ve svém srdci vím, že nadešel čas k odchodu.“

Pastor vysvětlil, že neodchází do důchodu, ale bude se soustředit na organizaci In Touch Ministries, kterou založil v roce 1977.

„Jak víte, nevěřím v důchod. Budu i nadále kázat evangelium, dokud mi to Bůh dovolí,“ dodal. „Můj cíl zůstává stejný – v moci Ducha svatého co nejrychleji doručit pravdu evangelia co největšímu počtu lidí.“

„Jen chci být do posledního dne svého života maximálně využít svůj potenciál,“ uvedl dále. „Nevnímám to jako odchod do důchodu, protože mám zprávu, a nemůžu se dočkat, až ji řeknu celému světu,“ konstatoval na závěr.

Pastor Anthony George přejde ze své pozice pomocného pastora, kterou přijal v roce 2012, do role hlavního pastora.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 22. září 2020 Foto: YouTube – Charles Stanley

Tags: ,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář