Chlapec použil našetřené peníze do DisneyWorld na pomoc lidem utíkajícím před bouří

Sedmiletý chlapec z Jižní Karolíny použil našetřené peníze na výlet do DisneyWorldu, aby pomohl lidem evakuovaným kvůli hurikánu Dorian. „Malý samaritán“ jim nabídl jídlo, vodu a modlitby.

Jermaine Bell, který oslavil své sedmé narozeniny 8. září, použil peníze, které byly ušetřeny na narozeninový výlet do DisneyWorld, aby koupily stovky párků v rohlíku, a lahve s vodou.

„Chtěl jsem, aby lidi co utíkají před bouřkou, měli nějaké jídlo,“ řekl televizní stanici ABC News. „Chtěl jsem být srdečný a rozdělil se o to, co mám.“

Jermaine stál na dálnici a držel dva ručně vyrobené transparenty, aby upoutal pozornost lidí, kteří vyjíždějí z města. Za jediný den takto obsloužil stovky lidí, uvedla CNN. Kromě fyzické pomoci nabídl i duchovní. „Chcete, abych se za vás modlil?“ ptal se lidí v autech.

Jermaininova babička, Aretha Grantová, která mu pomáhala rozdávat jídlo, sdílela, jak se její vnuk modlil s lidmi. „Dokonce se modlil utíkající rodinu, aby když se vrátí zpátky, měli svůj dům v pořádku. Když jsem to viděla, vyhrkly mi slzy do očí,“ řekla.

Jermaine novinářům řekl, že až skončí hurikán Dorian, doufá, že jeho narozeninová oslava může pokračovat a on bude moci navštívit DisneyWorld.

Franklin Graham, prezident humanitární organizace Samaritan’s Purse, k tomu uvedl: „Jaký příklad. Tento způsob je hodný následování! Ježíš řekl: Požehnanější je dávat než přijímat,“(Skutky 20:35) napsal Graham na Twitteru.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Rádi byste nám pomohli pokračovat v této misi a měli tak možnost se na ní spolu s námi. 

 

-mn-  Datum: 10. září 2019  Foto: HLN

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Tags: ,,

1 Komentář

  1. Jistě se jedná o krásný skutek sám o sobě, máme přece dávat potřebným. Zcela jistě mnozí další křesťané dávají také.

    Proběhl rozhovor s novináři, protože chlapec stál u silnice celý den s transparenty. Dobré skutky odložení návštěvy DW a modliteb byly vytroubeny v „hromadných sdělovacích prostředcích“ a pochváleny F. Grahamem.

    Jermainova babička by mohla tohoto ještě malého chlapce učit, že kdo koná dobré skutky takovým způsobem, má svou odměnu pouze zde na zemi. ale už ne u Otce v nebesích. Co je lepší?

    Mt 6,1-4 „ Dávejte si pozor, abyste nekonali svou spravedlnost před lidmi, jim na odiv; jinak nemáte odměnu u svého Otce, který je v nebesích.“ „Když tedy dáváš almužnu, nevytrubuj to před sebou, jak to činí pokrytci v synagogách a na ulicích, aby je lidé pochválili. Amen, pravím vám: Mají už svou odměnu. Ale když ty dáváš almužnu, ať tvá levice nepozná, co činí pravice, aby tvá almužna zůstala skrytá. A tvůj Otec, který vidí v skrytu, ti odplatí zjevně.“

    Odpověď

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář