Čína za prvních šest měsíců roku odstranila z kostelů přes 900 křížů

Podle italského časopisu Bitter Winter bylo v první polovině roku 2020 po celé Číně odstraněno z kostelů přes 900 křížů. Komunistické úřady od nástupu prezidenta Si zvyšují tlak na církev.

Lidskoprávní organizace monitorující náboženskou svobodu v zemi informuje, že v prvních čtyřech měsících roku byly odstraněny kříže z více než 250 státních kostelů denominace Three-Self ve východní provincii An-chuej, která má v Číně druhou největší křesťanskou populaci. Kromě toho bylo v první polovině letošního roku odstraněno 656 křížů z protestantských kostelů v stejné provincii.

Členům kostelu Three-Self v dubnu úředníci řekli, že kampaň na odstranění křížů je součástí národní politiky. „Pokud kostel odmítne odstranit svůj kříž, věřící mohou přijít o své sociální výhody, jako jsou důchody a dotace na zmírnění chudoby, a budou tím také ovlivněny možnosti budoucího zaměstnání jejich dětí,“ vysvětlil jeden z členů místní církve.

Pracovníci, kteří odstranili kříž z kostela v okrese Hanshan, informovali církevní shromáždění, že jakýkoli kříž, který je vyšší než vládní budovy, „musí být zničen, protože zastiňuje státní instituce,“ řekl člen církve pro Bitter Winter.

Věřící také uvedl, že vládní úředníci varovali pastora církve, že „protestovat proti demolici kříže znamená protestovat proti vládě“.

„Je mi smutno, když si myslím, že všechny kříže v našem kostele byly zničeny,“ uvedl pro Christian Post další věřící. „I když je to symbol naší víry, kdo se odváží neuposlechnout nařízení ústřední vlády?“

Organizace Open Doors řadí Čínu na 23. místo v řebříčku zemí, pokud jde o pronásledování křesťanů. Organizace konstatuje, že všechny církve jsou vnímány jako hrozba, pokud se stanou příliš velkými a ve společnosti vlivnými.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 22. září 2020 Foto: ICC – kostely v Číně

Tags: ,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář