Čína zakázala vstup americkému evangelikálovi, Moore hovoří o účincích jeho kritiky

Čína zakázala vstup na své území americkému evangelikálovi, Johnie Moore v reakci na toto rozhodnutí uvedl, že to jen svědčí o účincích jeho kritiky zaměřené na náboženskou svobodu. 

Čínská vláda odsoudila otevřenou kritiku Johnieho Moorea, který pracoval v Americké komisi pro mezinárodní náboženskou svobodu (USCIRF). Moore na adresu Pekingu podle Christianity Today uvedl, že se jedná o „nejvýznamnějšího porušovatele lidských práv a náboženské svobody na světě“.

SOUVISEJÍCÍČína se ohradila proti výrokům Duky o koronaviru

Výroční zpráva USCIRF, která byla zveřejněna v dubnu, odsoudila porušování náboženské svobody v Číně a označila zneužívání ujgurské muslimské menšiny komunistickým režimem za genocidu. Moore – bývalý poradce Donalda Trumpa v otázkách víry – se aktivně angažoval a podporoval prodemokratické aktivisty v Hongkongu při jejich protestech.

Mluvčí čínského ministerstva zahraničí Zhao Lijian tvrdil, že se Moore pod „maskou obav o náboženskou svobodu“ snaží zasahovat do záležitostí státu. Zprávu USCIRF kritizující poměry v Číně označil za „lživou,“ která zcela „ignoruje fakta“.

Komise v letošní zprávě doporučila vládě USA reagovat na „zhoršující se“ podmínky v Číně cílenými finančními a vízovými sankcemi vůči osobám odpovědným za porušování náboženské svobody. Ve svém vlastním komentáři vyzval Moore USA a jejich spojence, aby se postavili proti ČKS a přestali ignorovat zneužívání moci.

„Je mi ctí být sankcionován Čínskou komunistickou stranou za to, že jsem se postavil na podporu ujgurských muslimů, křesťanů, tibetských buddhistů a mnoha dalších osob, které se ČKS snaží každý den umlčet. Zároveň je pro mě privilegiem žít ve Spojených státech, v zemi svobodných odvážných lidí, “uvedl Moore ve svém prohlášení.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 4. května 2021 Foto: Twitter – Johnie Moore

Tags: ,,,,

1 Komentář

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář