Křesťan dnes

Čína „zintenzivňuje zásahy proti křesťanům a církvím“, tvrdí ICC

Podle organizace International Christian Concern (ICC) Čína zintenzivnila proticírkevní a protikřesťanské represe.

ICC uvádí ve své nejnovější zprávě podrobnosti o rostoucím pronásledování křesťanů v celé zemi, včetně razií ve školách a dvaatřiceti případů zatčení. 

SOUVISEJÍCÍV Hongkongu začal proces s kardinálem Josephem Zenem

A to navzdory opakovaným prohlášením Pekingu, že respektování a ochrana svobody náboženského vyznání patří k základním principům vlády.

Gina Gohová, regionální manažerka ICC pro jihovýchodní Asii, podle portálu Premier uvedla: „Do všech aspektů náboženského života křesťanů chce ČKS zasahovat a vkládat do nich svou ideologii, což znamená kontrolu, která škodí náboženské svobodě v Číně.“

Zpráva konstatuje, že počet zaznamenaných incidentů neodráží celý rozsah pronásledování křesťanů, ke kterému ve sledovaném období došlo. Píše se v ní například o odstranění devadesáti křížů z křesťanských kostelů na ostrově Čchu-šan. Mimo to mnoho případů vůbec nebylo podchyceno a zaznamenáno, protože získávání informací z Číny je obtížné.

Mezi podrobně popsanými incidenty je dvacet případů sinizace neboli počínšťování kostelů a pět případů zátahů na křesťanské školy. 

ICC uvádí, že Peking používá různá opatření k donucování křesťanů z domácích církví, aby se připojili k církvím kontrolovaným ČKS. Tyto metody zahrnují nátlak na majitele domů, aby zrušili nájemní smlouvy, a kontroly křesťanských studentů ve školách.

Byly zaznamenány třicet dva případy zatčení křesťanů.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 11. října 2022 Foto: Wikimedia Commons – ilustrační

Exit mobile version