Čínská cenzura internetu vstoupila v platnost. Co to znamená pro církev? 

Nové čínské předpisy týkající se internetu vstoupily 1. března v platnost. Zákony výrazně omezí aktivity církve. 

Pravidla zavádějí postihy, kterým již někteří křesťané čelili za svou online aktivitu, takže čínští věřící si nejsou jisti, jak budou zákony implementovány a jak moc budou bránit v misijní činnosti. 

Portál Christianity Today informuje, že nová nařízení byla oznámena na konci loňského roku čínským státním úřadem pro náboženské záležitosti (SARA) a umožňuje sdílet obsah na internetu pouze těm náboženským skupinám, které mají souhlas vlády. 

SOUVISEJÍCÍČínští komunisté přepisují Bibli, Ježíš ukamenoval ženu přistiženou při cizoložství 

Křesťanská společenství a jednotlivci nyní nesmí na internetu evangelizovat a provádět náboženskou výchovu nebo školení, publikovat kázání nebo přeposílat obsah či odkazovat na něj; nesmí organizovat náboženskou činnost a vysílat bohoslužby … prostřednictvím textu, obrázků, zvuku nebo videa, ať už živě nebo ze záznamu.

Čínská vláda koncem února vydala tiskovou zprávu, v níž odpověděla na otázky týkající se nového nařízení a uvedla, že „bude úzce a důkladně pracovat na tom, aby zajistila uplatňování všech opatření,“ informuje americký evangelikální magazín. 

Od roku 2018, kdy vstoupily v platnost nové zákony upravující náboženské záležitosti v Číně, je život křesťanů stále obtížnější. Církve, které se nadále odmítají zaregistrovat u místních vládních úřadů a nespadají pod vládní dohled, zjistily, že je obtížné se otevřeně setkávat a fungovat jako kdysi. Tato situace je obzvláště naléhavá pro členy městských domácích sborů, jejichž představitelé podepsali společné prohlášení proti vládním nařízením. 

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 9. března 2022 Foto: Pixabay – ilustrační

Tags: ,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář