Čínská cenzura začala na internetu blokovat slovo Kristus

Čínská cenzura tvrdí, že slovo „Kristus“ v internetovém příspěvku porušuje nová vládní nařízení.

Internetová společnost WeChat, kterou podle odhadů používá více než osm z deseti lidí v Číně, nařídila církvi Early Rain Covenant Church, aby toto slovo odstranila.

Andrew Boyd z organizace Release International cenzuru odsoudil. Říká, že to ukazuje, jak vážně křesťany zasáhne nová legislativa přijatá čínskou vládou.

SOUVISEJÍCÍČínské úřady propustily pět křesťanů podzemní církve 

„WeChat v reakci na to stáhla církevní odkaz na slovo ‚Kristus‘.

„Peking to považuje za srovnatelné s pornografií, obchodem s drogami a podněcováním k ozbrojenému povstání,“ informuje portál Premier. 

Early Rain Covenant Church chtěla propagovat seznam křesťanských knih ke čtení.

Andrew Boyd říká, že jednou z knih byla Napodobňování Krista od Tomáše Kempenského, která byla poprvé vydána v patnáctém století v latině. Ale cenzura na WeChat byla ke slovu „Kristus“ nemilosrdná. 

„To je nyní v Číně považováno za pobuřující.“

Boyd říká, že křesťané se snaží najít způsoby, jak zákaz obejít. „Jediný způsob, jak se církvi podařilo dostat něco online se slovem ‚Kristus‘, je změnit jedno z písmen za číslo.

„To je alarmující forma cenzury a jen to ukazuje, co se dnes v Číně vlastně děje,“ poznamenal Boyd podle britského zpravodajského portálu Premier. 

Release International tvrdí, že navzdory čínské ústavě, která obsahuje záruku svobody vyznání, diskriminace, které křesťanská menšina v zemi každý den čelí, poukazuje na jinou realitu. 

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 26. dubna 2022 Foto: Pixabay – ilustrační

Tags: ,,,

1 Komentář

  1. I mne trápí pronásledování křesťanů. Nedávno psali, jak v Číně změnili Janovo evangelium 8. kapitolu tak, že Ježíš se té ženy zastal a když zástup odešel, sám ji ukamenoval. Šílené.

    Problémy s vnější cenzurou ohledně slova Ježíš tu zatím nemáme, díky Bohu. Co je ale stejně hrozné jako ta čínská cenzura je, že blokujeme Krista sami, v osobních rozhovorech, v kázáních i v psaných textech.

    Nevybavuji si z posledních let snad žádný článek zde či kázání ať už na internetu či osobně ve sborech, kde by hlavním cílem, tématem byl sám Ježíš. Jeho osoba, jedinečnost Božství, Jeho lidství, zjevení v těle člověka, v Něm splněná proroctví, Jeho slavné ukřižování a vzkříšení, jeho současná sláva, kdy sedí na trůnu po pravici Boha Otce či jeho slavný budoucí druhý příchod.

    Máme na prvním místě sami sebe. Káže se, učí, píše, vyhledává, čte a poslouchá to, kde je člověk na prvním místě. Jako naše vyvolení, předurčení podle známých pěti bodů, naše duchovní dary a nedary, naše mužství či ženství, naše služba, naše odpuštění, naše křesťanské povinnosti a tradice, naše zodpovědnosti v našich rodinách, v naší církví, v našem státu. Atd.

    Odpověď

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář