Čínské úřady propustily pět křesťanů podzemní církve 

Pět čínských křesťanů z podzemní církve v provincii Šan-si, kteří byli odsouzeni za „ilegální překročení státní hranice“ poté, co se zúčastnili křesťanské konference v Malajsii, kde přednášeli známí evangelikální pastoři Tim Keller a Don Carson, byli propuštěni na svobodu. 

Členové reformované církve Sun-čeng, kteří byli podle organizace China Aid, zatčeni po účasti na křesťanské konferenci KL2020 Evangelium a kultura, byli minulou středu propuštěni na svobodu. Konferenci v malajsijském Kuala Lumpur pořádal indonéský pastor čínského původu Stephen Tonga

SOUVISEJÍCÍ„Nezlomná“ křesťanská aktivistka se snažila sdílet evangelium s čínským prezidentem 

„Drahá rodino, jsme v pořádku zpátky doma. Děkuji za vaše modlitby. Jsem velmi vděčný!“ napsal Wang Run-jan na sociální sítě po svém propuštění spolu s fotografií se svým synem a dcerou.

Těchto pět věřících cestovalo společně do Malajsie, aby se od 28. do 31. ledna 2020 zúčastnili konference. Keller, teolog a autor bestsellerů, a Carson, emeritní profesor Nového zákona na Trinity Evangelical Divinity School a spoluzakladatel The Gospel Coalition, byli mezi řečníky tohoto setkání.

Těch pět legálně odcestovalo do Malajsie se svými platnými pasy, ale byli odsouzeni k trestům odnětí svobody v rozmezí od šesti měsíců do osmi měsíců a pokutám až do 10 tisíc korun.

Podle portálu Christian Post se v posledních letech církev Sun-čeng stala cílem útoků ze strany komunistického režimu. Open Doors, která monitoruje pronásledování ve více než 60 zemích světa, odhaduje, že v Číně je asi 97 milionů křesťanů. Většina z nich je členy domácí podzemní církve, která se odmítá připojit ke státem kontrolované církvi Three Self. K nárůstu pronásledování křesťanů v Číně došlo hlavně od jmenování prezidenta Si Ťing-pchinga do čela komunistické země, která svým jednáním popírá základní lidská práva a náboženskou svobodu. 

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 7. dubna 2022 Foto: Wikimedia Commons – ilustrační

Tags: ,,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář