Čínská komunistická vláda se v nové vlně pronásledování zaměřuje na děti věřících 

Křesťanští aktivisté za svobodu náboženského vyznání v souvislosti s čínským novým rokem důrazně varovali před novým způsobem utlačování křesťanů v zemi.

Organizátoři kampaně uvedli, že školáci jsou nuceni prohlásit, zda jsou křesťané, a po těch, kteří se ke své víře přiznají, komunistická strana požaduje, aby podepsali prohlášení, že se křesťanství zříkají.

SOUVISEJÍCÍ Vietnamský křesťan dostal čtyři a půl roku vězení za pořádání modlitebních setkání

Bob Fu, prezident a zakladatel organizace ChinaAid, řekl kanadskému Hlasu mučedníků: „Pokud rodiče a prarodiče odmítnou spolupracovat na tom, aby se jejich děti zřekly své víry, je ohrožena jejich pracovní jistota. Případy ukazují, že prarodiče mohou přijít o přístup k veřejnému zdravotnictví a sociálním dávkám, pokud se rodičům nepodaří odradit své děti od křesťanské víry.“

Významný bojovník za svobodu náboženského vyznání Fu vysvětlil, že jedna matka učila doma svých pět dětí literatuře, matematice a náboženství, když se ocitla v obklíčení policie a byla zatčena.

„Dozvěděla se, že její manžel nahlásil její víru,“ řekl. „Můžete si jen představit, jaké trauma to způsobuje přímo v rodině.“

Britská charitativní organizace Release International, která je partnerem China Aid, ve své zprávě o trendech pronásledování v roce 2024 opět označila Čínu za zemi, která vzbuzuje zvláštní obavy.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 15. února 2024 Foto: PxHere – ilustrační

Tags: ,,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář