Čínská policie provedla razii v křesťanské hudební škole a zatkla ředitele

Komunistické úřady provedly razii v hudební škole, která se nachází v čínské provincii Chej-lung-ťiang a odvedly k výslechu desítky studentů a učitelů včetně ředitele.  

Podle informací organizace China Aid, více než 30 úředníků Čínské komunistické strany a policistů provedli razii v  křesťanské střední hudební škole. Policie předvedla k výslechu více než 100 studentů a většinu zaměstnanců školy a po 24 hodinovém pobytu na policii je propustili. Úřady zabavily také několik klavírů, počítače a dokumenty patřící škole.

Policie asi hodinu a půl před samotnou razií zatkla ředitele školy v přítomnosti jeho dítěte. Muž identifikovaný pouze jako Su byl předveden na policejní stanici, zatímco dítě bylo vráceno matce.

SOUVISEJÍCÍ Proč čínští komunisté pronásledují církev Early Rain Covenant Church?

Open Doors, která monitoruje pronásledování věřících ve více než 60 zemích, odhaduje, že v Číně je asi 97 milionů křesťanů, z nichž velké procento je součástí nelegálních domácích sborů.

Regionální ředitelka International Christian Concern pro jihovýchodní Asii Gina Goh k posledním krokům čínských komunistických úřadů uvedla: „Peking se snaží zastrašit křesťanské vůdce v naději, že se církev kvůli strachu rozpadne. Jejich plán však kvůli odolnosti čínské domácí církve nebude úspěšný. Přežili kulturní revoluci a přežijí i éru prezidenta Si.“

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 25. září 2021 Foto: Pixabay – ilustrační

https://www.christianpost.com/news/china-police-raid-christian-music-school-arrest-principal.html

Tags: ,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář