Čínská policie věznila kazatele kvůli sdílení evangelia na sjezdu komunistické strany 

Peking – Čínská policie držela několik dní ve vazbě pouličního kazatele až do soboty, kdy skončil 20. celostátní sjezd Komunistické strany Číny, protože na místě konání kongresu sdílel evangelium.

Čchen Wen-šeng, který pochází z čínské provincie Chaj-nan, a je známý pod přezdívkou „Boží bojovník“, se rozhodl sdílet evangelium na ulici před budovou, kde se konal sjezd strany. Byl před tím nejdříve varován. Když odmítl uposlechnout, policie ho i s manželkou odvezla „na půlroční dovolenou do hor“, uvedla americká organizace China Aid, která monitoruje porušování lidských práv uvnitř komunistické země.

SOUVISEJÍCÍČína „zintenzivňuje zásahy proti křesťanům a církvím“, tvrdí ICC

Když Čchen sdílí evangelium s kolemjdoucími, nosí při tom dřevěný kříž s nápisy „Sláva našemu Spasiteli“ a „Čiňte pokání a budete spaseni vírou“. Během zadržení prý odpočíval a studoval.

Kvůli svému evangelizačnímu úsilí bývá často zatýkán a držen na policejní stanici, kde opakovaně nabádá policisty, aby uvěřili v Ježíše.

Čchen se nechal slyšet, že několik dní před stranickým sjezdem navštívili jeho dům místní úředníci, aby si s ním promluvili a pořídili fotografie.

„Jakmile policisté vstoupili do jeho domu, rozdal jim letáky s evangeliem a řekl: ‚Milí policisté, jsem rád, že jste opět přišli. Ježíš vás miluje a žehná vám!“. Znovu se ho snažili přesvědčit, aby se připojil k místnímu sboru kontrolovanému státními úřady. Nabídli mu místa dvou pastorů nebo možnost přednášet projevy k velkým zástupům posluchačů na různých místech provincie Chej-nan, v případě, když svolí k tomu, že se připojí k místní (kontrolované) církvi“ uvedla China Aid.

Čchen poté vysvětlil, proč není ochoten připojit se k vládou kontrolované církvi, načež byl zadržen policii.

Než se Čchen obrátil ke křesťanství, více než deset let užíval drogy. Poprvé uslyšel evangelium v odvykacím centru, stal se křesťanem a byl osvobozen od závislosti.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 27. října 2022 Foto: China Aid -Čchen

Tags: ,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář