Čínská vláda se zaměřila na neregistrované katolické a protestantské kostely

Peking – Čína se zaměřila na neregistrované katolické a protestantské církve. Nový soubor pravidel a předpisů upravuje fungování náboženských organizací v komunistické zemi, která stále více brojí proti náboženské svobodě.

Dva roky po schválení zákonů omezující aktivity náboženských skupin v zemi zavede čínská vláda řadu dalších zákonů týkajících se 41 témat souvisejících s náboženstvím.

„Cílem je, aby všechny náboženské organizace byly zaregistrovány, a tak se ukončila dualita „ oficiálních “náboženských organizací a „podzemí “(nebo neregistrovaných) kostelů a denominací,“řekl podle NCR Francesco Sisci z pekingské Renmin univerzity.

Lidsko právní organizace poznamenaly, že pokud bude uplatňován článek 34 dokumentu Čínské komunistické strany, povede to k vyvíjení přímého tlaku na neregistrované církevní sbory.

Zákon zahrnuje kontrolu hlavně nad financováním. „V praxi by každý důležitý krok náboženské komunity měl být předložen orgánům a prováděn pouze, pokud bude schválen,“ informuje zpravodajská agentura Asia News, která sídlí v Římě.

V zemi teď 10 až 12 milionů katolíků uctívá Boha v komunitách, které nejsou zaregistrovány u čínské vlády. Odhaduje se, že u protestantů je toto číslo ještě větší. Mělo by jít o 30 až 60 milionů křesťanů.

Nová pravidla upravují fungování církve, dohled a jejich řízení nebo funkce, dále vše od učení po pravidelná shromáždění, stejně jako roční a denní projekty.

V loňském roce komunistická strana zopakovala zákaz svým 90 milionům členům navštěvovat náboženská shromáždění, což se v praxi pravidelně ignoruje. Rovněž zakázala lidem mladším 18 let uctívat v kostelích a mešitách a účastnit se jakýchkoli činností souvisejících s církvemi nebo mešitami.

Podle nových pravidel musejí náboženské organizace šířit zásady a politiku Čínské komunistické strany a podporovat socialistický systém.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

 

-mn-  Datum: 9. ledna 2020  Foto:

 

Tags: ,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář