Čínské komunistické úřady stáhly biblickou aplikaci

Čínské úřady stáhly online biblické aplikace z obchodů se softwarem po celé zemi. Na svém twitterovém úču o tom informoval místní kněz.

Otec Francis Liu z Čínského křesťanského společenství za spravedlnost také uvedl, že uživatelé křesťanských chatovacích stránek na platformě „We Chat“ byli uvítáni zprávou, že účet byl zablokován.

Jak informuje portál Premier, tento krok, ke kterému došlo o víkendu, je posledním z řady opatření čínské komunistické strany k odstranění Bible a křesťanského vlivu ze společnosti.

Bible se jen zřídka prodávají v obchodech a nejsou k dispozici ani v online prodeji. Mnoho křesťanů v Číně proto spoléhá na biblické aplikace. Ron Boyd-Macmillan z Open Doors International k těmto událostem uvedl: „Peking dobře ví, kdo si ty aplikace stáhl.  Čínský kreditní systém, který postihuje ty, kteří nemají vlastenecké chování, by vás za používání biblické aplikace mohl znevýhodnit nebo vážně ohrozit.“

Poslední kroky Pekingu se shodují s dalším oficiálním zpřísněním předpisů, kterými se řídí církev v Číně. David Landrum pro britskou pobočku Open Doors uvedl: „Bohužel to vůbec nepřekvapuje. Od doby, kdy se prezident Si Ťing-pching dostal k moci, jsme svědky strategické vlny pronásledování křesťanům s využitím a zneužívání technologií s cílem dosáhnout očisty od náboženství.“

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 8. května 2021 Foto: CC Search – We chat

Tags: ,,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář