Čínské úřady udělily za křesťanské setkání drakonickou pokutu

Čínské úřady pokutovaly křesťana sumou přes půl milionu korun za uspořádání vánočních oslav a obvinily ho z porušení několika protináboženských zákonů.

 Během Adventu organizoval Niu Guobao, který žije v provincii Che-nán, setkání pro 40 křesťanů, včetně 20 dětí, aby se modlili a zpívali písně na počest Kristova narození. Organizace Bitter Winter, monitorující náboženskou svobodu v nejlidnatější zemi světa, uvedla, že komunističtí úředníci vtrhli do domu a následně mu uložili pokutu 160 000 juanů (531 000 Kč) za pořádání nepovoleného setkání.

SouvisejícíLidskoprávní organizace varují před genocidou Ujgurů v Číně

Podle Bitter Winter se pro pronásledovaného vesničana jedná o „astronomickou sumu.“ Úřady obvinily Niu z porušování tří zákonů: pořádání neoprávněného náboženského shromáždění; účast nezletilých na náboženském shromáždění; a vlastnění křesťanských kalendářů a neautorizovaných náboženských knih“.

Čínské úřady podle Christian Post potírají oslavy nečínských svátků od roku 2017, kdy prezident Si Ťin-pching řekl kongresu komunistické strany, že „vedení by mělo vytrvat v prosazování sinicizace náboženství naší země“.  Pořádková policie v Pekingu zabránila křesťanům ke vstupu do katolických a protestantských kostelů a na dveře umístila nápis: „Kvůli pandemii byly všechny náboženské aktivity zastaveny.“

SouvisejícíČínský megachurch zažívá další etapu tvrdého pronásledování

Přes rostoucí pronásledování se očekává, že křesťanská populace v Číně dosáhne do roku 2030 300 milionů věřících. „Myslíme si, že důkazy o tom, proč je čínská církev tak pronásledována, spočívají v tom, že se političtí představitelé bojí růstu církve,“ uvedl Ron Boyd-MacMillan z Open Doors. „A pokud bude růst pokračovat stejným tempem, což je zhruba 7 až 8 procent ročně, pak se díváme na skupinu lidí, která bude mít do roku 2030 kolem 300 milionů věřících.“

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 3. února 2021 Foto: Wikimedia Commons – ilustrační

Tags: ,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář