Čínské úřady zatkly šest křesťanů za účast na online bohoslužbě

Peking – Čínské úřady zatkly několik členů pronásledované církve Early Rain za účast na velikonoční online bohoslužbě. Věřícím bylo nařízeno zastavit veškerou náboženskou činnost.

Organizace International Christian Concern uvedla, že šest vedoucích bylo zatčeno a převezeno na policii, když se o Velikonoční neděli účastnili bohoslužby na platformě Zoom.

Pětitisícový sbor patřící do podzemní církve, vedený pastorem Wang I, se nemohl shromáždit, protože komunistický režim v roce 2018 zakázal jejich veřejné bohoslužby.

V Číně byl odsouzen pastor Wang I k devítiletému žaláři

Jeden člen sboru řekl ICC: „V té době jsem byl také připojen, ale najednou nastalo dlouhé ticho, kdy jsem nic neslyšel. Nejprve jsem si myslel, že se jedná o problém se síťovým připojením, ale brzy jsem slyšel křik. Náš bratr Wang Jun se ptal: Kdo jste, že nám toto děláte?“

Daná osoba dodala, že kromě Wanga byli odvezeni i další klíčoví vůdci církve. V domě jednoho člena byla přerušena dodávka elektřiny a jiným volala policie, že je brzy přijde navštívit. Šest křesťanů bylo později propuštěno a dodávka elektřiny v jejich bytech byla obnovena.

Církev Early Rain byla poprvé přepadena policii během nedělní bohoslužby v prosinci 2018 poté, co úřady tvrdily, že církev porušuje náboženské předpisy, protože není zaregistrována u vlády. Wang byl zadržen spolu se svou manželkou a více než 100 členy sboru. Pastor Wang byl později odsouzen k devíti letům vězení za podvracení komunistické moci a nezákonných obchodních operací.

V Číně, kde pandemie Covid-19 vypukla, byla izolace lidí zneužívána vládou k další kampani proti křesťanům. Na Velikonoční neděli byla v čínské provincii Čching-chaj zbořena státem schválená modlitebna Donghu. Podle China Aid úřady zničily kostel za pouhé dvě hodiny.

Podle China Aid místní křesťan uvedl, že úřady jsou vůči pastorovi sboru nepřátelské, protože jeho církev odmítla vstoupit do státem kontrolované církve. Čína je zařazena ve světovém seznamu Open Doors k zemím s nejhorším pronásledováním křesťanů.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

 

-red-  Datum: 20. dubna 2020  Foto: Wikimedia Commons – ilustrační

Tags: ,,

1 Komentář

  1. Výborně čínští soudruzi. Pokud skutečně chcete v Číně vybudovat největší křesťanskou populaci, tak postupujte takto i nadále. Platí totiž, že „pokud je to od člověka, zanikne to, pokud je to od Boha, nikdo to nedokáže zastavit“. Nikdo, Bůh má totiž s Čínou svůj plán, ale vy v to nevěříte a to je vaše slabina. A co dokáže sekularizace a bohatství bez nutnosti usilovat o každodenní obhájení víry jsme v Evropě již viděli. Touto cestou naštěstí nejdete.

    Odpověď

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář