Čínské úřady zbouraly budovu církve v hodnotě desítek milionů korun 

Čínská církev zůstala bez budovy poté, co ji úřady v noci tajně zbouraly.

Podle organizace China Aid, která monitoruje pronásledování křesťanů, vláda ve městě Wen-čou v provincii Če-ťiang ve středu násilně zbourala budovu kostela, aby mohla postavit komerční budovy.

Na videozáznamech kolujících po internetu je vidět desítky plně ozbrojených maskovaných policistů, kteří stojí v dešti, konfrontují křesťany a pokračují v demolici. Kostel, který se rozkládal na ploše osmi akrů a jehož hodnota byla odhadována na desítky milionů korun, bylo nařízeno zbourat v noci. K tomuto kroku došlo bez konzultace s církví a bez finanční kompenzace.

SOUVISEJÍCÍČína „zintenzivňuje zásahy proti křesťanům a církvím“, tvrdí ICC

Na jednom z videí je vidět, jak policie obklopuje členy církve, kteří přišli demolici zastavit, a pouští se s nimi do fyzické konfrontace.

Demolice pokračovala i následující den, jeřáby pracovaly ještě několik hodin, až se kostel nakonec změnil v trosky.

Podle organizace China Aid je Wen-čou jedním z měst s nejhustší koncentrací křesťanů v Číně. Žije v něm více než milion věřících a více než tisíc oficiálně registrovaných církví. V letech 2014 až 2016 vláda nařídila demolici křížů v kostelech po celé provincii, přičemž během pouhých dvou let bylo odstraněno více než 1 000 křížů. Mnozí křesťané se proti tomuto pronásledování důrazně ohradili a vedoucí představitelé, jako například pastor Gu, tehdejší předseda Křesťanského sdružení Če-ťiang, vydávali proti demolicím veřejná prohlášení.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 10. února 2023 Foto: Wikimedia Commons – ilustrační

Tags: ,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář