Křesťan dnes

Čínský křesťan dostal pokutu za online biblická studia

Pro křesťany je stále obtížnější praktikovat svou víru v komunistické Číně, protože pronásledování věřících eskaluje. Nyní se úřady zaměřily na online studium Bible.

Organizace International Christian Concern (ICC) informuje, že 11. srpna křesťan z čínské provincie Jü-nan obdržel od místního Úřadu pro náboženské záležitosti (ERAB) oznámení o udělení trestu. Důvodem bylo, že obviněný muž pořádal nelegální náboženské kurzy.

Zhang Wenli dostal za svou protiprávní činnost pokutu ve výši 20 000 jüanů (přibližně 63 000 Kč).

Čínský křesťan měl porušit náboženský zákon z roku 2018, který uvádí „Organizace a školy, které nejsou náležitě označeny jako náboženské, nemohou provádět náboženské aktivity, přijímat dary a provádět náboženské kurzy.“

Wenli byl požádán, aby zastavil svou činnost. Proti oznámení úřadů mohl do tří dnů od obdržení podat písemné odvolání. Bratr Zhang nežádal o žádné dary, ale pouze pořádal biblické online studium.

ICC k vzniklé situaci uvádí, že cílem vlády je přimět členy sboru, aby se připojili ke státem schváleným denominacím, a byli tak pod kontrolou komunistických úřadů.

Organizace Open Doors řadí Čínu na 23. místo na seznamu 50 zemí, kde je největší pronásledování křesťanů. Nezisková organizace poznamenává, že všechny sbory jsou vnímány jako hrozba, pokud se stanou příliš velkými, příliš společensky aktivními nebo zvou zahraniční hosty.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 7. září 2020 Foto: Wikimedia Commons – ilustrační

Exit mobile version