Čínští komunisté oslavili 100 let vzniku masivním zatýkáním křesťanů

Vládni úřady provedly 15. června v severní provincii Šan-si masivní akci zaměřenou na členy Církve Všemohoucího Boha (Church of Almighty God – CAG). Do 26. června bylo zatčeno 403 členů této denominace.  Podle některých úředníků by tato operace mohla trvat až do konce července.

Úřad státní bezpečnosti v provincii Šan-si vydal dokument o nutnosti udržet pořádek během oslav 100. výročí Komunistické strany Číny. Dokument nařídil „vyvinout maximální úsilí k posílení dohledu nad klíčovými osobami a provést přísný zásah proti Církvi Všemohoucího Boha“ během oslav.

SOUVISEJÍCÍByla to jedinečná operace. Za jedinou noc se do Číny propašovalo milion Biblí

Podle časopisu Bitter Winter, který o akci informoval, se jedná se o nejvíce pronásledované náboženské hnutí v Číně. Od dubna tohoto roku ČKS svévolně zatýkala členy této církve po celé zemi za účelem udržování pořádku během oslav výročí.

Od poloviny dubna do poloviny června bylo v centrální provincii Che-nán zatčeno nejméně 265 členů CAG. Podle vládního zaměstnance z provincii Che-nán, který hovořil s Bitterem Winter a žádal o anonymitu, nařídila ústřední vláda zatknout členy CAG a označila je za „klíčové cíle.“

Orgány veřejné bezpečnosti nasadily špehy do každé vesnice v provincii Che-nán, aby podrobně monitorovali situaci a v případě podezření neprodleně zasáhli a zatkli místní věřící. Ve dnech 19. až 25. května provedla policie v jižní provincii Kuang-tung akci zaměřenou na CAG, co mělo za následek zatčení 160 členů církve.  V dubnu tohoto roku provedly úřady ve východní provincii An-chueí operaci, při které bylo zatčeno nejméně 160 členů CAG.

Na konci dubna byla policii v civilu zatčena členka CAG z provincie An-chuej. Po svém propuštění řekla Bitter Winter, že během výslechu zjistila jak se některé policistky převlékly za uklízečky, aby dostaly co nejvíce informací o členech této pronásledované církve.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 5. července 2021 Foto: screenshot YouTube – oslava 100. let Čínské komunistické strany

Tags: ,,,

1 Komentář

 1. Pronásledovaná církev, masivní zatýkání křesťanů. Zní to hrozně a budí to soucit.

  – Church of Almighty God (CAD) existuje od r. 1991.
  – CAD učí, že Bůh se po Kristu vtělil podruhé. Do ženy jménem Yang Xiangbin (YX). Tato žena je CAD uctívána jako Allmighty God, Všemohoucí Bůh.
  – Boží slovo je pro tuto dobu sektou považováno za zastaralé a nedostatečné. CAD věří, že od r. 1991, druhým vtělením Boha do YX, začal Věk království. Výroky YX jsou šířeny a uctívány CAD jako Boží slovo pro tento poslední věk.
  – V prvním Věku Zákona byl Bůh znám jako Jehova, ve druhém Věku milosti jako Ježíš Kristus, který ale neosvobodil lidstvo od hříšné přirozenosti. Až nyní, ve Věku království, učením Všemohoucího Boha tj. výroky YX může být lidstvo konečně osvobozeno od hříchu a zcela očištěno.
  – Skutečným vůdcem sekty je pravděpodobně milenec YX, bývalý učitel fyziky Zhao Weishan. Oba emigrovali a sídlí od r. 2000 v New Yorku, kde se nachází i ústředí sekty. Členy rekrutují především mezi stávajícími členy církví a zejména ženy. Jsou bohatí jako mnozí další vůdci sekt, členové jim musí hodně platit. Uspořádání CAD je přísně hierarchické.
  – Působení CAD není omezeno na Čínu. Dají se najít varování od vedoucích křesťanů z různých zemí, kde se CAD takj zaměřuje, např. Indie a Izrael.
  – Násilí. Členové CAD používají pro rekrutování i udržení členů hrubé násilí, únosy rekrutů jsou spojené s vymýváním mozků, jsou evidovány i vraždy. Zde se dají najít tvrzení proti tvrzení, převažují tvrzení pro, vč. dokumentu o vraždách CAD od BBC na YouTube.

  CAD popírá dostatečnost Písma, staví člověka YX na roveň Bohu, Kristovo dílo na kříži není považováno za dostatečné, aby člověka spasilo. Lákají pro peníze lidi nepevné v poznání Písma a pro jejich podvolení se používá manipulace a hrubá síla. Nestojíme na straně čínských komunistů a nestojíme ani na straně ničivé sekty CAD.

  P.S: Se zdrojem Bitter Winter (BW) jsou vážné potíže co se týče slabé schopnosti jejího hlavního vydavatele Massima Introvigne (MI) rozeznat sektu od církve. Viz jeho obě hesla, BW i MI, na Wiki, kde je MI prohlašován za obhájce sekt.

  Odpověď

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář