Čuřík: Stojíme před výzvami, na které potřebujeme zmocnění Duchem svatým více než kdy jindy

Pastor Peter Čuřík z bratislavského sboru Slova života se během vysokoškolských studii poprvé ve svém životě setkal se zvěstí, že Bůh je reálný a vyslýchá modlitby.  To ho vedlo k rozhodnutí „hledat odpovědi, na které jsem předtím neměl čas.“

„V jednom momentu jsem si řekl, že stále mám ještě tisíce otazníků, ale když Ježíš Kristus opravdu vstal z mrtvých, nemůžu prožít svůj život bez toho, abych si to ověřil. Na jistém křesťanském setkání jsem se nakonec rozhodl a v modlitbě jsem požádal Ježíše, aby vešel do mého života. Věděl jsem, že jsem hříšný člověk, ale poprosil jsem ho, aby mi odpustil hříchy a udělal mě svým synem,“ řekl Čuřík pro slovenský časopis týždeň.sk

SOUVISEJÍCÍRakcia pastora Slova života na článok o Joyce Mayer

Pastor charizmatického společenství dále vysvětlil, že cesta každého člověka, který hledá Boha, je specifická, ale platí, že když kdokoli Boha upřímně poprosí, tak „Boží dotyk prožije.“ U všech křesťanů je společné vědomí, že jsou jim odpuštěné hříchy a jsou znovuzrození.

Čuřík dostal také dotaz na nové narození z Ducha svatého a na modlitbu v jazycích. Poznamenal, že se jedná o dvě odlišné duchovní zkušenosti. Znovuzrození je zkušeností, „při které jsme očištění od svých hříchů“.  Tou druhou zkušeností v životě věřících je podle Čuříka křest Duchem svatým a poukázal na biblický příběh ze Skutků apoštolských, kdy na den Letnic sestoupil Duch svatý.

„Petr dar Ducha neomezil pouze na ranou církev, ale i pro další generace. Pokud bychom připustili, že první církev ho potřebovala a my ne, museli bychom připustit, že jsme lepší než oni. Oni se bez něj neobešli, my však ano? Dokonce si myslím, že dnes stojíme ještě před většími výzvami, na které budeme zmocnění Ducha potřebovat více než kdykoliv předtím,“ upozornil pastor Slova života.

Na otázku, proč všichni křesťané nedostanou dar jazyků, Čuřík vysvětlil, že „neexistují jakési dvě kategorie křesťanů“ a dodal, že dar Ducha svatého nedělá nikoho „lepším křesťanem“ ale „efektivnějším“.

„Bůh nabízí křest Duchem všem věřícím, ale je na každém, jak se k tomu postaví. Existuje několik faktorů, které do toho vstupují; jedním z nich je, zda po tom daru opravdu toužíme. Ježíš řekl, že pokud chce někdo přijmout Jeho Ducha, potřebuje po něm „žíznit“ a potom „řeky života potečou z našeho nitra“. Charisma však nikdy nejsou na to, aby zviditelnily nás. Bůh je uděluje „tak, jak sám chce“ a vždy ke „společnému užitku,“ poznamenal v rozhovoru pro .týždeň.sk pastor Peter Čuřík.

K tématu doslovného chápání Bible řekl, že církev Slovo života se řadí k evangelikálním křesťanům a že je to projevem úcty k Božímu slovu, které je „inspirované Božím Duchem“.

Slovo života patří ke globální denominaci Word of Life, založené koncem osmdesátých let Švédem Ulfem Ekmanem v Uppsale. Po pádu železné opony přišli švédští misionáři do mnoha zemí střední a východní Evropy, kde díky své vášni a dynamickému stylu kázání úspěšně založili množství rostoucích sborů, hlavně ve státech bývalého Sovětského svazu.  

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 16. června 2021 Foto:

Tags: ,,,,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář