David Floryk: Manželství jako svazek muže a ženy je fér

Ve sněmovně dnes leží dva poslanecké návrhy na změnu zákonů.

Jeden na změnu občanského zákoníku, kterou by bylo uzákoněno tzv. manželství pro všechny, tedy bez ohledu na pohlaví či sexuální orientaci.

Druhý na změnu čl. 32 Listiny základních práv a svobod, kterou byla do našeho ústavního pořádku zakotvena zásada že „manželství je svazkem muže a ženy“.

Ten první návrh je výsledkem „dlouhého pochodu institucemi“, těší se podpoře progresivistických kruhů a intelektuálních a kulturních elit, stojí za ním silná lobbystická kampaň „Jsme fér“, s návrhem vyslovila souhlas vláda, je podpořen peticí s více než 70 000 podpisy.

Ten druhý návrh je iniciativou několika jednotlivců a petice na jeho podporu se teprve rozjíždí. Nebude-li úspěšný, pak hrozí, že se nám tady jaksi tiše, za zády uzákoní cosi, co bylo ještě před pár lety nemyslitelné…

Manželství je svazek muže a ženy. Jakékoliv jiné svazky by neměly být nazývány manželstvím, míní autoři petice. Jen manželství jako svazek muže a ženy může plnit hlavní funkce rodiny, zejména přivést na svět další generaci a vychovat je v nenahraditelné, vzájemně nezastupitelné mateřské a otcovské lásce i vzoru, říká jeden z iniciátorů poslaneckého návrhu, poslanec Marek Výborný (KDU-ČSL).

Petici na podporu manželství, organizovanou Aliancí pro rodinu, naleznete např. zde:

http://www.alipro.cz/novinky/

 

Autor: David Floryk  Foto: Pixabay, ulustrační

 

Kategorie: Komentáře

4 Komentáře

 1. OMG, to si snad děláte srandu. Můžete mi vysvětlit, čím vás homosexuální manželství omezuje? Nikdo nechce zakázat heterosexuální manželství. Současná legislativa omezuje menšinu. Ale tím, že přestaneme omezovat menšinu, neomezíme většinu. Mimochodem jsem v heterosexuálním manželství.

  Odpověď
 2. Milý ABC, v textu nijak netvrdím, že nás ten návrh omezuje, tvrdím jen, že je nespravedlivý, neboť se pro homosexuální svazky domáhá výsady, které se právem těší jen svazek heterosexuální, neboť jen takový je disponován „dodat“ společnosti to, kvůli čemu je manželství zvýhodňováno: zplozené a vychované děti.

  Ať si žije kdo chce s kým chce, to přece nikdo nikomu nijak neupírá, ale proč by měl tento svůj vztah nazývat manželstvím?

  Cituji z textu: „Manželství je svazek muže a ženy. Jakékoliv jiné svazky by neměly být nazývány manželstvím, míní autoři petice. Jen manželství jako svazek muže a ženy může plnit hlavní funkce rodiny, zejména přivést na svět další generaci a vychovat je v nenahraditelné, vzájemně nezastupitelné mateřské a otcovské lásce i vzoru.“

  Odpověď
 3. No a co heterosexuální páry, které nemůžou nebo ani nechtějí mít (vlastní) děti? Taky bychom jim (nám) měli zakázat manželství, když neplní nebo nemůžou plnit plodící funkci rodiny? Navíc existuje adopce a pěstounská péče a určitě je lepší být u hodných homosexuálů než v dětském domově nebo třeba v rodině alkoholika.
  Nebo co když si to dítě nějak udělají nebo ho mají z předchozího vztahu, takže to dítě je oficiálně jen jednoho z partnerů. Když umře ten oficiální rodič, tak to dítě třeba nebude moct být v péči toho druhého (kterého ale bere jako rodiče) a ten druhý nebude mít vdovský důchod, a když umře ten nevlastní, tak nebudou vdovské a sirotčí důchody. Nebo ten nevlastní rodič asi nemůže vyřizovat věci v nemocnici a tak…
  Jste i proti tomu, aby měli stejná práva, nebo by vám vyhovovalo, aby existoval avazek, co by byl právně ošetřen identicky jako manželství a JENOM se jinak jmenoval? Jde vám jen o název, nebo o práva?

  Odpověď
 4. Svět a hlavně křesťanství úspěšně „zařízlo“ minulost každého jednotlivce, takže z toho vyplývá, že existuje pouze přítomnost a budoucnost. Přitom celým Písmem od začátku až do konce prostupuje souvislost mezi příčinou a následkem. Ale je to marné, je to marné, je to marné 🙂
  Komentář je velice dobrý, ale svět viditelně má a také postupně naplňuje scénář zcela opačný. Pravda je v Písmu, ale i to si křesťané překrucují tak, aby byli bez hříchu.

  Odpověď

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář