Dcera a vnuk baptistického pastora zahynuli při útoku ruského dronu na Oděsu 

Při útoku bezpilotního letounu na Oděsu zahynulo 12 osob, včetně dcery a vnuka baptistického pastora. Útok, jehož terčem byla obytná budova, si vyžádal také 20 zraněných, z nichž někteří jsou v kritickém stavu.

V Oděse, městě často vystaveném ruské agresi, byl 2. března dopad dronu ničivý, uvedla CNN. Mezi oběťmi byla i Anna, dcera pastora Nikolaje Sidaka z nezávislé baptistické církve, a její malý syn Timotej. V době zásahu se nacházeli ve svém bytě, což vedlo k jejich okamžité smrti pod troskami.

SOUVISEJÍCÍRuský soud poslal do vězení devět jehovistů za extremismus

Serhij Haidarž, Annin manžel, a jejich dcera Liza byli v jiné místnosti a útok přežili, uvedl portál The Christian Post. K incidentu došlo v době, kdy Anna a Timotej spali, Serhij a Liza byly v oddělené části jejich bytu. 

Utrpení rodiny skončilo nálezem těl Anny a Timoteje následující den kolem 16. hodiny, jak potvrdil Igor Bandura, viceprezident Evangelikálního baptistického svazu Ukrajiny.

Zásah si vyžádal nejen životy Anny a Timoteje, ale také smrt pěti dětí, včetně nejmladší oběti, Timoteje. Věk těchto dětí se pohyboval od 8 měsíců do 9 let. Útok vyvolal v Oděse vlnu smutku a rozhořčení, obyvatelé na místě uctili památku položením květin, svíček a hraček.

Serhij Haidarž na vzpomínkovém obřadu vyprávěl o osudné noci a prozradil, že k jejich přežití vedla změna rutiny, kdy Anna usnula s dítětem v jiné místnosti. Ztráta byla hluboká, Serhij čekal 16 hodin, než záchranáři potvrdili tragický výsledek.

„Měl jsem velké obavy, že trpěli, ale lékaři říkali, že zemřeli ve spánku. Byli nalezeni ve stejné poloze, v jaké usnuli, byli spolu,“ poznamenal. 

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 13. března 2024 Foto: screenshot YouTube – ilustrační

Tags: ,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář