Delegáti SBC schválili pozměňovací návrh zakazující působení žen v pozici pastorek

Delegáti baptistického kongresu hlasovali drtivou většinou pro přijetí opatření, které by ženám znemožnilo vykonávat funkci „pastora jakéhokoli druhu“, čímž se denominace přiblížila k upevnění tohoto pravidla ve formě ústavního dodatku.

Navrhovaná změna ústavy SBC, kterou inicioval pastor Mike Law z Virgínie, byla schválena ve středu odpoledne po hlasování více než 12 000 delegátů shromážděných na výročním zasedání denominace v New Orleans.

SOUVISEJÍCÍ Warrenův apel nezabral, Saddleback byl podle očekávání vyloučen z denominace

Nové opatření zavádí podmínku pro sbory, které se chtějí připojit k SBC: žádná žena v církvi nebude smět zastávat pozici pastora. Aby byl tento dodatek natrvalo zařazen do ústavy SBC, musí podle ústavy SBC projít i na zasedání v příštím roce.

„Nestydíme se za 1 Timoteovi 2,12 ani se nebojíme toho, co učí Bible. Nestydíme se za našeho Boha a jeho slovo,“ prohlásil na sjezdu pastor Law. 

V loňském prohlášení Chuck Kelley, Al Mohler a Richard Land, kteří napsali studijní příručku k Vyznání baptistické víry a poselství 2000, uvedli, že slovo „pastor“ znamená „ten, kdo plní pastýřský úřad a vykonává pastýřské funkce“. 

Tento krok přichází jen několik hodin poté, co delegáti odhlasovali vyloučení sboru Saddleback, založeného Rickem Warrenem, z denominace kvůli tomu, že tato kalifornská megacírkev umožnila ženě sloužit v úřadu vyučujícího pastora.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 19. června 2023 Foto: Baptist Press – kongres SBC v New Orleans

Tags: ,,

1 Komentář

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář