„Dost bylo zabíjení!“ 140 církevních představitelů podepsalo dopis vyzývající k příměří v Gaze

Koalice více než 140 křesťanských představitelů, včetně biskupů a vedoucích z celého světa, vyzvala k trvalému příměří v Gaze.

Jejich společná výzva, uvedená ve veřejném dopise, zdůraznila zásadní potřebu zastavit ničení a vojenské nasazení, které má v průběhu nedávných konfliktů dopad na civilní obyvatelstvo.

SOUVISEJÍCÍPapež opět vyzval k příměří v Gaze i v dalších konfliktech světa

Pod dopisem jsou podepsány zejména náboženské osobnosti, jako je sir Greg Knight, americký katolický biskup, a představitelé různých denominací, například Evangelické luteránské církve v Americe a Episkopální církve.

Vyzvali k ukončení prodeje zbraní Izraeli ze strany USA i dalších mezinárodních mocností a naléhali na přísné dodržování úmluvy o prevenci a trestání zločinu genocidy.

Část dopisu zní: „Světoví lídři reagovali prázdnou rétorikou a politickým sliby o řešení ‚humanitární krize‘ v Gaze, přičemž ignorovali přímé příčiny této katastrofy,“ informuje zpravodajský portál Premier. 

„Těmito příčinami jsou každodenní bombardování a pozemní invaze izraelské armády, navíc s odříznutím od základních životně důležitých služeb pro více než dva miliony lidí, kteří trpí následky zločinů, jež nejsou jejich vlastními zločiny.“

V dopise se dále požaduje: „Všichni, kdo se účastní protestů, se mohou obrátit na Izrael: „Říkáme: „Dost bylo zabíjení!“ a společně vyzýváme k rozsáhlému a trvalému příměří.“

Tento dopis navazuje na „morální volání“ Justina Welbyho z února 2023 po příměří mezi Izraelem a Hamásem, v němž uvedl: „Zabíjení musí přestat.“

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 5. dubna 2024 Foto: Wikimedia Commons – válka v Gaze

Tags: ,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář