Elvisova osobní bible se prodala v aukci

Osobní bible Elvise Presleyho se v aukci prodala za 120 000 dolarů.

Bible byla jednou ze tří, které byly nalezeny na zpěvákově nočním stolku v noci, kdy v roce 1977 zemřel ve svém domě v Graceland. Bylo mu 42 let.

Zpravodajský portál Premier píše, že víra byla pro Elvise velmi důležitá a k bibli se často obracel pro útěchu a inspiraci. Bylo o něm známo, že se před každým vystoupením pomodlil, a jeho bible je považována za významný kus hudební historie. Obsahuje podtržené pasáže a záložky, například Job 31:24-28:

SOUVISEJÍCÍ Festival UNITED představil více než polovinu letošních vystupujících

Jestliže jsem svou důvěru složil v zlato, třpytivému zlatu říkal: ‚V tebe doufám,‘ jestliže jsem se radoval, že jsem tak zámožný, že má ruka nabyla úctyhodného jmění, jestliže jsem viděl světlo sluneční, jak září, a měsíc, jak skvostně pluje po obloze, a mé srdce potají se dalo zlákat, abych polibek svých úst jim rukou poslal, i to by byla nepravost hodná odsouzení, neboť bych tím zapřel Boha shůry.

Bibli, na níž je zlatě vyraženo zpěvákovo jméno, objevili Elvisova sestřenice Patsy Presleyová a jeho otec Vernon, když třídili jeho osobní věci. Bibli doprovází dopis, který napsala Patsy: „Krátce po Elvisově smrti jsme se strýcem Vernonem (Elvisův otec) šli do Elvisovy ložnice v Gracelandu, abychom uspořádali a zabalili mnoho jeho osobních věcí. Tato Bible svatá byla jednou ze tří, které měl Elvis na svém nočním stolku. Po jejich zabalení mi strýc Vernon nařídil, abych je vzala do úschovy domů, a nakonec mi je dal.“

V dětství Elvise rodiče brali do kostela, kde zpívali gospel, a v jednom rozhovoru z roku 1977 řekl: „Vždycky jsem měl rád hudbu. Maminka i tatínek rádi zpívali. A jednou mi vyprávěli, že když mi byly asi tři nebo čtyři roky, utekl jsem jim v kostele, šel jsem před sbor a začal tlouct do rytmu… Když jsem byl dost starý, začal jsem v kostele zpívat. To je jeden ze způsobů, jak jsem se dostal ke zpěvu… Je to prostě součást člověka. Člověk o tom ani nepřemýšlí. A když se dostaneme přes práci, kterou musíme udělat, většinou skončíme u gospelu,“ dodal.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 13. června 2024 Foto: Wikimedia Commons – Elvis Presley

Tags: ,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář