Eritrejská armáda zatkla po modlitebním setkání 35 křesťanů

Po skončení modlitebního setkání bylo v Eritrei zatčeno 35 křesťanů. K hromadnému zatýkání došlo minulý týden poté, co armáda zaútočila na modlitební setkání, kterého se v hlavním městě Asmare účastnilo 23 žen. Dalších 12 křesťanů bylo zatčeno ve městě Assahu nacházející se poblíž hranice s Džibuti. Podle informací Release International byli křesťané převezeni do nedalekých věznic.

Pracovník organizace Release International Andrew Boyd řekl portálu Premier, že o modlitebním setkání pravděpodobně informovali úřady sousedé. „V Eritrei k tomuto dochází, protože vláda je velmi represivní. Často se o ní říká, že je to Severní Korea v Africe. Nenávidí lidi, kteří se organizují,“ přiblížil Boyd situaci v zemi.  

SouvisejícíEritrea propustila 70 křesťanů

K masovému zatýkání došlo poté, co bylo za posledních šest měsíců propuštěno 171 křesťanů, kteří byli zatčeni jen pro svou víru. „Tato poslední vlna zatýkání je však důkazem toho, že nedošlo k žádné změně represivní vládní politiky vůči náboženské svobodě,“ uvedl Dr. Berhane Asmelash, který spolupracuje s organizaci Release International, která podporuje pronásledované křesťany po celém světě.

Dr. Asmelash pokračoval: „Pokud nedojde ke změně politiky, bude to i nadále nebezpečná doba pro křesťany v Eritreji, kde mnozí trpí za svou víru.“

Eritrea v roce 2002 povolila aktivity jen pro pravoslavnou, katolickou, luteránskou a sunnitskou náboženskou skupinu. Všechny další náboženské tradice jsou zakázané.    Boyd povzbuzoval křesťany, aby se modlili za věřící v Eritrei, aby mohli svobodně praktikovat svou víru. „Modlete se, aby byli věrní ve svém svědectví a aby byli moudří ve způsobu, jakým se rozhodnou praktikovat svou víru,“  dodal na závěr.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 13. dubna 2021 Foto:


Tags: ,,,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář