Evangelikál Mike Johnson „povýšen“ na předsedu Sněmovny reprezentantů

Po několikatýdenních tahanicích v Kongresu republikáni hlasovali pro baptistu z Louisiany, který cituje Bibli.

Po týdnech zmatků zvolili republikáni ve středu novým předsedou Sněmovny reprezentantů Mikea Johnsona, což bylo podle louisianského kongresmana Boží rozhodnutí.

SOUVISEJÍCÍNa Božích křídlech a v modlitbě: Mike Pence upíná své prezidentské naděje k evangelikálům

„Věřím, že Písmo, Bible, hovoří jasně: Bůh je ten, kdo povyšuje ty, kdo mají autoritu,“ řekl podle Christianity Today Johnson ve svém prvním projevu poté, co byl zvolen předsedou jedné ze dvou komor amerického parlamentu v poměru 220 ku 209 hlasům. „On pozvedl každého z vás. Nás všechny.“

Johnson, evangelikální křesťan, prošpikoval svůj projev náboženskými odkazy. Připomněl historii umístění hesla „In God We Trust“ (Bohu důvěřujeme) ve sněmovně a zdůraznil, že v Deklaraci nezávislosti se používá slovo „Stvořitel“. Všiml si také přítomnosti Mojžíše na zdi sněmovny.

„Díky nepřízni osudu se stanete silnějšími,“ řekl s odkazem na třítýdenní říjnové období, které republikánům trvalo, než zvolili nového předsedu sněmovny místo odvolaného Kevina McCarthyho.

V pozdějším projevu na schodech Kapitolu Johnson zarámoval své vůdcovské cíle citací Římanům 5,3-4.

„Připomněl jsem si verš z Písma, který říká: ‚Utrpení plodí vytrvalost, vytrvalost plodí charakter a charakter plodí naději‘,“ řekl. „V této zemi potřebujeme více naděje.“

Podle Christianity Today byl Johnson v průběhu let spjat s několika baptistickými sbory a v současné době navštěvuje Cypress Baptist Church v Bentonu ve státě Louisiana. Je také bývalým právníkem a pracovníkem křesťanské organizace Alliance Defending Freedom, která nabízí právnické služby při obhajobě práv na náboženskou svobodu. 

Podle CNN Johnson během svého působení v ADF napsal řadu úvodníků, včetně těch, v nichž odsoudil homosexualitu jako „ve své podstatě nepřirozenou“ a „nebezpečný životní styl“, který by mohl vést ke zhroucení „celého demokratického systému“.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 31. října 2023 Foto: Wikipedie – Mike Johnson

Tags: ,,,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář