Evangelikálové kritizují výzvu anglikánského biskupa ke schválení manželství osob stejného pohlaví 

Evangelikální křídlo anglikánské církve kritizovalo výzvu oxfordského biskupa, aby církev podpořila manželství osob stejného pohlaví. 

Rev. Steven Croft ve čtvrtek zveřejnil esej o padesáti dvou stránkách, v níž uvedl, proč by anglikánská církev podle něj měla povolit žehnání a uzavírání manželství stejnopohlavních párů. 

SOUVISEJÍCÍAnglikánská církev v Austrálii se rozdělila kvůli homosexualitě. „Vedení by mělo činit pokání a vrátit se k učení Bible,“ říká biskup 

Evangelikální rada anglikánské církve (CEEC) však ve svém prohlášení odmítla biskupovy teologické argumenty a uvedla, že esej „poukazuje na zásadní neslučitelnost mezi současným učením anglikánské církve a postojem, který zaujal on (a další, za které by mohl mluvit)“. 

„CEEC je i nadále přesvědčena, že současný postoj anglikánské církve k lidské sexualitě je založen na učení Písma, a proto je dobrý pro jednotlivce i pro celou společnost,“ cituje prohlášení britských evangelikálů portál Premier. 

Esej biskupa Crofta přichází jen den poté, co se sešlo kolegium biskupů, aby projednalo další kroky procesu nazvaného Žít v lásce a víře. Jedná se o iniciativu, která má v anglikánské církvi vyřešit problematiku sexuality a manželství. 

Diecézní evangelikální společenství v Oxfordu uvedlo, že je esejí „zarmouceno“, neboť se domnívá, že „se odchyluje od jasného učení Bible ve vztahu k sexualitě a manželství“. 

Ve svém prohlášení ocenili, že biskup uznal, že změna postoje církve bude vyžadovat „nejen ochranu svědomí těch, kteří by to nemohli podpořit“. 

„Povzbuzujeme naše členy, aby se do této debaty zapojili se stejným duchem milosti, jaký projevil sám biskup Steven. Měli bychom mít stále na paměti, že se nejedná v první řadě o politickou otázku, ale především o hluboce osobní a pastorační záležitost,“ napsalo společenství.  

Britský křesťanský portál dodává, že od veřejného prohlášení biskupa Crofta se ke změně učení církve o sexualitě přihlásili také biskupové z Worcesteru, Readingu a Dudley. 

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

.red. Datum: 12. listopadu 2022 Foto: Wikimedia Commons – biskup Steven Croft

Tags: ,,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář