Evangelikálové ve Španělsku zaznamenali nárůst

Nové oficiální údaje ukazují, že evangelikálů je za posledních 20 let osmkrát více. Po celém Španělsku roste počet míst, kde se evangelikálové setkávají na bohoslužbách, nyní je jich více než 4 200.

Studie vypracovaná Sociologickým výzkumným střediskem (CIS) se zaměřením na náboženské aktivity občanů zveřejnila aktualizované informace. Záměrem průzkumu je poskytovat „údaje a diagnózy týkající se rozmanitosti věrovyznání a potřeb souvisejících s účinným uplatňováním náboženské svobody s cílem přispět ke zlepšení veřejné správy,“ vysvětluje podle Evangelical Focus organizace na své webové stránce. 

Podle informací o náboženské příslušnosti z roku 2018 se 1,96 % populace ve Španělsku označila za evangelikální křesťany. Za posledních 20 let je jich osmkrát více.

Počet věřících hlásících se ke katolické tradici ve stejném období poklesl z 83,7 % na 64,8 %, což je ztráta o téměř 20procentních bodů. Procento, které nejvíce vzrostlo, je těch obyvatel Španělska, kteří se neidentifikují se žádným náboženstvím. Za pouhých 20 let je to nárůst z 10,25 % na 28,6 %.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 6. března 2021 Foto: Wikimedia Commons – ilustrační

Newsletter Křesťan dnes – týdenní přehled nejdůležitějších zpráv

Tags: ,,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář