Evangelista Daniel Kolenda zaplnil fotbalové stadióny v Brazílii rychleji než U2

Sao Paolo – Evangelista Daniel Kolenda sdílel v sobotu na facebooku video z evangelizační kampaně v Brazílii. Americký kazatel pokračuje ve službě v organizaci Kristus pro všechny národy (CfAN)Němce Reinharda Bonnkeho, který zemřel v prosinci.

„Toto je něco, co jsem ještě v životě nedělal. Budu kázat na třech různých stadionech v průběhu jednoho dne,“ řekl v úvodu Kolenda.

Po úspěšné evangelizační kampani v Orlandu na Floridě, kam přijely tisíce věřících z Brazílie se organizační tým rozhodl pořádat setkání přímo v této latinskoamerické zemi.

„V průběhu šesti hodin jsme vyprodali stadion pro 80 tisíc lidí. To se ještě nikdy v historii nestalo. Hudební skupině U2 se to podařilo za šest a půl hodiny,“ pokračoval Kolenda.

Po obrovském úspěchu a touze místních věřících se nakonec rozhodli v jeden den uskutečnit setkání na jiném stadionu na druhé straně města Sao Paula, kde bude mít Kolenda druhé kázání. Třetí mítink je naplánován na večer v hlavním městě Brazílie, kam se má Kolenda přesunout soukromým letadlem, které měl poskytnout bohatý podporovatel.

„Modlete se za mě, ať lidi slyší evangelium Ježíše Krista a nechť Bůh dnes vede naše kroky,“ končil ve videu americký letniční kazatel. Po kampani v Brazílii by se měl přesunout do Afriky, kde je hlavní část služby organizace CfAN.

Před pár dny jsme informovali, že v této nejlidnatější zemi Jižní Ameriky podle statistik dochází k růstu evangelikálních církví. Pokud by tento trend měl trvat, tak by do roku 2032 počet evangelikálů měl překonat číslo věřících hlásících se ke katolické církvi.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

 

-red-  Datum: 10. února 2020  Foto: Facebook – Daniel Kolenda

Tags: ,,,

3 Komentáře

 1. „V průběhu šesti hodin jsme vyprodali stadion pro 80 tisíc lidí. To se ještě nikdy v historii nestalo. Hudební skupině U2 se to podařilo za šest a půl hodiny,“ pokračoval Kolenda.

  Běda, když vás budou všichni lidé chválit; vždyť stejně se chovali jejich otcové k falešným prorokům. Lukáš 6,26

  Odpověď
 2. Pavla Klingerová

  chápu to tak, že lidé mají touhu slyšet o živém Ježíši Kristu a slyšet evangelium v moci , vyjádřit jejich víru v Krista Spasitele a to je dobré. nejde o chválení kazatele. věřím, že bratr Kolenda sdílí radost právě z toho, že se lidé ke Kristu veřejně hlásí a investují do evangelizace . díky Bohu, že se ještě stále může kázat evangelium veřejně a jak je vidět, duše jsou hladové po evangeliu. kéž by se jednou takto vyprodal stadion na Strahově ke kázání evangelia v moci a slávě.

  Odpověď
 3. Stanislav Velický

  „V průběhu šesti hodin jsme vyprodali stadion pro 80 tisíc lidí. To se ještě nikdy v historii nestalo. Hudební skupině U2 se to podařilo za šest a půl hodiny,“ pokračoval Kolenda.

  No, a co má být, co tím chtěl autor těchto slov říci? Něco jako, že bere za kázání evangelia peníze, že je v tom úspěšnější než světská kapela a ještě se tím chlubí? Jak to vypovídá a jaké svědectví to je o Pánu Ježíši Kristu – pravé nebo falešné, křivé?

  Odpověď

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář