Křesťan dnes

Filipínská pobočka Sony Music zařadila do svého repertoáru křesťanskou hudbu 

Když se Roslyn Pinedaová během pandemie přiblížila k Bohu, znovu se online spojila s křesťanskými přáteli, které léta neviděla. Přestože 20 let žila v Hongkongu, po svém návratu se připojila k jejich biblickým studiím.

A jako generální ředitelka Sony Music na Filipínách začala přemýšlet o významu křesťanské hudby v tomto čase. 

SOUVISEJÍCÍPassion Music: Vidíme povstávat novou generaci s vášní pro Krista


„Vzhledem k mnoha problémům, které Covid-19 způsobil, nedávalo by smysl, kdyby se lidé obraceli k Bohu? Nepotřebovali by ve svém životě více křesťanské hudby pro inspiraci?“

V říjnu 2021 spustila Sony Music křesťanskou sekci s názvem Waterwalk Records zaměřenou na současné muzikanty. 

Podle Christianity Today křesťanská divize společnosti Sony, zařadila Filipíny mezi 10 nejlepších trhů mimo Spojených států. A demografické údaje publika byly také nejžádanější ze strany církví a společností: lidi ve věku 16 až 35 let, kteří požadují autenticitu a pravidelně poslouchají hudbu na platformách Spotify a YouTube.

„Je to neprozkoumaný trh, který má obrovský potenciál,“ řekla pro Christianity Today Pinedaová. „Museli jsme jít tam, kde je streamovací trh. Zatímco mnoho z našich posluchačů je aktivních ve svých křesťanských komunitách, chtěli jsme také oslovit ty, kteří nejsou křesťané a/nebo nepraktikující křesťany.“

Mezi nejlepší písně na Filipínách na křesťanských žebříčcích často patří ty, od oblíbených kapel jako jsou Hillsong, nebo Every Nation Music a Victory Church, která má více než 100 sborů po celé zemi. Původní filipínské chvály, většinou zpívané v tagalštině, si také během desetiletí díky větším evangelikálním sborům získaly své věrné příznivce.

Waterwalk Records není spojen s konkrétní církví nebo tradicí a její umělci pocházejí z různých křesťanských tradic.  

Zatímco Waterwalk se snaží být „žánrově agnostický“ a představuje generaci umělců, kteří překračují zaužívané stereotypy křesťanské hudby. Na druhou stranu se snaží držet některých důležitých principů víry. Za prvé, písně musí být „teologicky zdravé a založené na Bibli“. „Některé texty mohou být povzbuzující, ale nemusí být nutně založeny na evangeliu,“ řekla CT Pinedaová.

Zadruhé, muzikanti musí být „silní ve své víře a… oddaní křesťané“, kteří už nějakou dobu kráčejí s Pánem a nejsou úplně nově věřící. 

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 21. března 2022 Foto: Wikimedia Commons – ilustrační

Exit mobile version