Křesťan dnes

Francouzský fotbalista Olivier Giroud: Hospodin je můj pastýř, nebudu mít nedostatku

Francie se díky gólu Oliviera Girouda kvalifikovala do semifinále mistrovství světa 2022 v Kataru a po vítězství nad Marokem si ve finále zahraje s Argentinou.

Šestatřicetiletý francouzský útočník italského AC Milán se dvěma góly podílel na výhře Francie 4:1 nad Austrálií, jednou skóroval proti Polsku.

Vítězným gólem proti Anglii ve čtvrtfinále se Giroud stal s 52 góly nejlepším francouzským střelcem všech dob.

Otevřeně mluví o své víře

Portál Evangelical Focus informuje, že Giroud se vždy velmi otevřeně hlásil ke své víře v Krista.

Na pravé paži má vytetovaný text: „dominus regit me et nihil mihi deerit“, což latinsky znamená „Hospodin je můj pastýř, nebudu mít nedostatku“, což je odkaz na Žalm 23.  

SOUVISEJÍCÍ„Bůh kryje má záda,“ říká anglický útočník Bukayo Saka 

V roce 2019 poskytnul rozhovor pro francouzský křesťanský časopisu „Jesus“. „Snažím se mluvit o své víře, kdykoli mohu, cítím, že musím využít svou mediální platformu k tomu, abych mluvil o svém závazku k Ježíši Kristu,“ řekl fotbalista.

Olivier Giroud: „Hospodin je můj pastýř, nebudu mít nedostatku“.

Obálka francouzského křesťanského časopisu „Jesus“, kterému Giroud poskytnul rozhovor. / Časopis „Jesus“.

V době, kdy působil jako útočník londýnské Chelsea, se angažoval v evangelizačních kurzech Alfa a dvakrát tam spolu s několika křesťanskými hráči uspořádal galavečer pod patronátem křesťanské organizace Open Doors, jehož cílem bylo získat peníze pro pronásledované křesťany.

Spolu se spisovatelem Dominiquem Rouchem napsal knihu o svém životě s názvem Always Believe (Vždy věř), kde také hovoří o své víře.

„Věřím v Ježíšův biblický příběh a v to, že nám má přinést více pokory. […] Utrpení je základní součástí života. Víra mi pomáhala každý den, zejména když jsem musel dělat velká rozhodnutí. Z mé knihy pochopíte, proč jsem zůstal v Chelsea, místo abych podepsal smlouvu s Interem. Řeknu vám jednu věc: Bůh má plán pro každého člověka na Zemi. My si volíme svou cestu a Pán určuje tempo,“ řekl deníku The Guardian.

Svědectví na fotbalovém hřišti

Během Eura 2021 dal najevo, že „moje víra mi pomáhá být pozitivní, dávat věci do správné perspektivy, jít dopředu a umět také odpouštět. Je to něco, co mě posiluje a dodává mi klid“.

Letos při oslavách scudetta (mistrovský titul v italské lize, který získal s Milánem) měl pod oficiálním týmovým dresem tričko s textem „Miluji Ježíše“.

Cestou na zápas si v týmovém autobuse vždy čte Bibli. „Před každým zápasem a také po každém gólu jsem se na hřišti modlil s očima a ukazováčkem směřujícím k nebi. Chci prostě vzdát slávu Kristu“.

Při úvahách o vítězství na mistrovství světa v roce 2018 Giroud řekl deníku Daily Mail: „Prostě jsem děkoval Bohu. Byl jsem velmi vděčný za to, že jsem měl možnost žít svůj sen. Každý prožitý den je pro mě požehnáním“.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 18. prosince 2022 Foto: Instagram – Olivier Giroud

Exit mobile version