Franklin Graham říká, že papež František nemá právo žehnat „tomu, co Bůh nazývá hříchem“

Rev. Franklin Graham kritizoval papeže Františka za schválení opatření, které umožní římskokatolickým kněžím poskytovat požehnání párům stejného pohlaví, a varoval, že takové „požehnání“ vás „neuchrání před Božím soudem“.

Syn legendárního evangelisty Billyho Grahama v pondělním příspěvku na Facebooku reagoval na zprávu, že Vatikán umožní kněžím žehnat párům stejného pohlaví, i když ne způsobem, který by jejich svazky schvaloval. 

SOUVISEJÍCÍKatoličtí kněží budou smět žehnat homosexuálním párům, rozhodl Vatikán

„Takzvaná ‚požehnání‘ od náboženských vůdců vás před Božím soudem neuchrání!“ napsal podle Christian Post vlivný evangelikál, prezident Billy Graham Evangelistic Association a humanitární organizace Samaritan’s Purse.

„Papež František nyní schválil, aby katoličtí kněží žehnali“ párům stejného pohlaví. Nikdo z nás, včetně papeže, však nemá právo ‚žehnat‘ tomu, co Bůh nazývá hříchem. ‚Běda těm, kdo nazývají zlo dobrem a dobro zlem…‘ (Izajáš 5,20).“

„Dobrá zpráva je, že Bůh nám právě teď odpustí hřích, ale musíme k němu přijít jeho cestou a za jeho podmínek – činit pokání ze svých hříchů a věřit v jeho Syna, Pána Ježíše Krista. Jinak Bible říká: ‚Zkáza přestupníků a hříšníků bude společná a ti, kdo opouštějí Hospodina, budou zahubeni‘ (Izajáš 1,28).“

Christian Post připomíná, že Grahamovy komentáře přišly několik hodin poté, co vatikánské Dikasterium pro nauku víry vydalo prohlášení nazvané „Fiducia Supplicans“, které poskytuje „rozšíření a obohacení klasického chápání požehnání, které je úzce spojeno s liturgickou perspektivou“.

„Právě v tomto kontextu lze chápat možnost žehnání párům v neregulérních situacích a párům stejného pohlaví, aniž by byl oficiálně potvrzen jejich status nebo se jakkoli měnilo neměnné učení církve o manželství,“ uvedlo vedení katolické církve.

Vatikánský dokument uvádí, že „když lidé žádají o požehnání, neměla by být jako podmínka pro jeho udělení kladena vyčerpávající morální analýza“ a že „od těch, kdo žádají o požehnání, by se neměla vyžadovat předchozí morální dokonalost“.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 21. prosince 2023 Foto: BGEA – Franklin Graham

Tags: ,,,,,,

3 Komentáře

  1. Myslím, že by nám mohlo být docela lhostejné, komu žehná nebo nežehná papež, i když to samozřejmě o něčem svědčí. Důležité je, komu budou žehnat křesťanské církve.

    Odpověď
  2. Franklin Graham kritizuje to, co Vatikán ve zmíněném dokumentu nedělá. Kritizuje vlastní tezi a pochopení, nikoliv to, co Vatikán schválil. Není to v dějinách křesťanství nový jev. Možná by namísto Božích soudů mohla v projevech Franklina Grahama zaujmout věcná kritika.

    Odpověď

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář