Gang na Haiti chce za každou osobu milion dolarů, organizace prosí o modlitby

Gang chce za každého uneseného amerického misionáře a jejich rodinné příslušníky milion dolarů. Podle informací, které zveřejnil The New York Times, ozbrojení muži, kteří v sobotu v hlavním městě Haiti unesli 17 lidí, včetně žen a dětí, často vědí, že jejich podmínky jsou nesplnitelné a dá se očekávat, že vyjednávání můžou trvat řadu dní až týdnů. 

Organizace se sídlem ve státě Ohio v neděli podle Christian Post informovala, že mezi unesenými misionáři je šest mužů, šest žen a pět dětí, z nichž je 16 Američanů a jeden Kanaďan. Misionáři spolupracovali s křesťanskou humanitární organizací. Gang, který stál za tímto útokem, je znám svou brutalitou a častými únosy.

SOUVISEJÍCÍOzbrojení útočníci unesli na Haiti 17 amerických křesťanů včetně žen a dětí

Pastor Ron Marks z Bratrské církve z Hart Dunkard v Michiganu v pondělí listu The Detroit News řekl, že mezi unesenými misionáři je několik členů jeho církve – pětičlenná rodina včetně čtyř dětí.

Newsletter Křesťan dnes – týdenní přehled nejdůležitějších zpráv

Marks neidentifikoval členy, ale řekl, že nejmladšímu dítěti je méně než 10 let. „Primárně se zaměřujeme na Boha a Jeho prozřetelnost, aby nás tím provedli,“ řekl Marks.

Mluvčí Bílého domu Jen Psakiová na pondělním tiskovém briefingu uvedla, že ačkoli z bezpečnostních důvodů nemůže odhalit totožnost misionářů, ministerstvo zahraničí a FBI spolupracují na „bezpečném návratu těchto osob zpět domů“.

„Prezident byl informován a pravidelně dostává zprávy o tom, co ministerstvo zahraničí a FBI dělají, aby tyto osoby přivedli bezpečně domů,“ řekla Psakiová. „FBI je součástí koordinované snahy vlády USA dostat občany USA do bezpečí.

Charitativní křesťanská organizace, která unesené křesťany na Haiti vyslala, v pondělí vyzvala komunitu věřících k modlitbám za bezpečný návrat misionářů. Organizace dokonce vyzvala k modlitbám za únosce.

„Velmi si vážíme modliteb věřících po celém světě, včetně mnoha příznivců Amišů a Mennonitů. Bible říká: Velkou moc má vroucí modlitba spravedlivého. (Jakub 5,16). Připojte se k modlitbě, aby Boží milost povzbudila muže, ženy a děti, kteří jsou drženi jako rukojmí. “

Organizace vyzývala lidi, aby se modlili, aby rukojmí „našli sílu k prokázání Boží lásky“. „Únosci, stejně jako všichni lidé, jsou stvořeni k obrazu Božímu a lze je změnit, pokud se k Němu obrátí,“ cituje prohlášení portál Christian Post. „I když toužíme po bezpečném propuštění našich pracovníků, zároveň si přejeme, aby únosci byli proměněni láskou Ježíše, jediného skutečného zdroje pokoje, radosti a odpuštění.“

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 20. října 2021 Foto: screenshot YouTube

Tags: ,,,,,

1 Komentář

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář