Gedeoni v Kanadě mění své jméno a rozšiřují své evangelizační působení

Když se řekne slovo Gedeoni, tak mnoho lidí si vybaví Bible na hotelových pokojích a kapesní Nové zákony. Mezinárodní společnost za roky svého fungování si dokázala vybudovat dobré jméno, ale v Kanadě bude mít novou značku.

Kanadská pobočka společnosti Gideons International bude nyní známá jako Share Word Global.

„Bůh nás povolal, abychom rozšířili své evangelizační úsilí na mezinárodní úroveň a šli po boku našich bratrů a sester po celém světě s nástroji, zdroji a inspirací, abychom byli věrní – nejen značce, ale samotnému Ježíši, který nám dal pokyn získávat učedníky ze všech národů,“ uvedl podle Christianity Today v oznámení prezident Share Word Alan Anderson.

SOUVISEJÍCÍOrganizace Wicliffe přeložila v roce 2020 rekordní množství Biblí

Tento nový název přichází deset let poté, co se kanadská pobočka Gedeonů odlišila od své mateřské organizace The Gideons International se sídlem v americkém Nashvillu.

Newsletter Křesťan dnes – týdenní přehled nejdůležitějších zpráv

Důvodů pro vytvoření autonomní kanadské organizace bylo několik, řekl Christianity Today Anderson. Jeden měl co do činění s požadavky Kanadské daňové agentury na vykazování peněz, které byly zasílány do zámoří. Ale byly tu i určité ideologické rozdíly. Gedeoni v Kanadě chtěli otevřít organizaci ženám; ve Spojených státech zůstává organizace otevřena pouze pro muže.

„Někdy se metody zaměňují s účelem,“ poznamenal Anderson. „Udělali jsme krok zpět a zeptali jsme se sami sebe: Čeho se snažíme dosáhnout?“

Kanadská organizace také odstranila požadavek na povolání, aby členové byli podnikatelé, a udělala kroky k lepší spolupráci s církvemi.

„Byli jsme schopni investovat mnohem více do partnerství, zejména partnerství s místní církví,“ konstatoval Anderson.

Share Word bude pokračovat v distribuci Biblí, v roce 2020 rozdala 2 miliony výtisků. Kanadská organizace také vyvinula digitální aplikaci nazvanou New Life, která lidem představí evangelium na jejich chytrých telefonech.

Kanadská společnost klade větší důraz na vybavení sborů nástroji a sebedůvěrou ke sdílení evangelia. „Děláme program pro lidi ve sborech a inspirujeme je, aby byli odvážnější ve sdílení své víry,“ popsal novou vizi Anderson.

Důraz na osobní evangelizaci přichází v době, kdy mnoho škol a hotelů po celé Kanadě odmítá nabídku umístit Bible do pokojů a studentům. „Skutečně jsme oddáni moci Písma, ale o co budou přitažlivější, když budou pocházet z rukou člověka, místo aby jen ležely v šuplíku?“ poukazuje Anderson na novou strategii. „O kolik je pravděpodobnější, že to otevřou, když je tu někdo, kdo jim říká, jak moc to pro ně znamená?“

„V Severní Americe se z toho stalo téměř něco špatného, když sdílíte svou víru. Existuje obrovský společenský strach to dělat,“ poznamenal Anderson.

Věří však, že pro organizaci, jako je Share Word, není lepší čas, aby pomohla křesťanům překonat tuto bariéru. Zatímco Share Word hledí na příštích pět let, Anderson řekl, že by rád vybudoval partnerství s 5 000 sbory, které by vyškolily 100 000 křesťanů, aby sdíleli se svým okolím evangelium.

„Pokud dokážete překonat bariéru strachu, ukáže se, že je tu více lidí, kteří mají zájem, než byste si mysleli, a je mnohem méně lidí, kteří jsou nepřátelští, než byste si mysleli,“ upozornil Anderson. „Myslím, že v sobě nosíme obavy, které nemusí být nutně přesné.“

Share Word bude také pokračovat v rozšiřování své misie v zahraničí, zvláště když se otevřou nové dveře. Anderson řekl, že Share Word bude šířit Písmo na Kubě a rozdávat Bible dětem v Nikaragui.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 7. listopadu 2021 Foto: Gideons International – ilustrační

Tags: ,,,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář