Generální tajemnice Světové luterské federace Anne Burghardtová o historických prvenstvích 

Když byla reverendka Anne Burghardtová v roce 2021 zvolena generální tajemnicí Světové luterské federace, stala se tato estonská teoložka první ženou stojící v čele celosvětového společenství 148 luterských denominací.

První úspěch je důležitý, protože podle ní má její region širší církvi co říci o životě v kontextu pronásledování a extrémního ateismu. Pokud jde o druhý úspěch, Burghardtová doufá, že její práce „přinese dobré ovoce pro život našich členských církví, zejména pro ženy v našich členských církvích“.

SOUVISEJÍCÍ Anglikánská církev v Keni láme bariéry, do pozice biskupa byla vysvěcena žena

Generální tajemnice hovořila s Religion News Service v Chicagu, kde navštívila ústředí Evangelické luterské církve v Americe (ELCA), největší luteránské denominace v zemi. Měla kázání v kostele sv. Petra v New Yorku, setkala se se členy denominace a „klíčovými zainteresovanými stranami v OSN“, včetně ukrajinského velvyslance při OSN.

Návštěva Burghardtové v USA následuje po její první cestě ve funkci generální sekretářky do Svaté země a na Blízký východ, kde se minulý měsíc zúčastnila ordinování Rev. Sally Azarové, první palestinské ženy vysvěcené na farářku v Evangelické luterské církvi v Jordánsku a ve Svaté zemi.

Generální tajemnice uvedla, že chtěla sdělit, že „celosvětové luteránské společenství je opravdu vděčné za trvalou podporu ELCA a za to, že ELCA nezapomíná na své sestry a bratry po celém světě“.

„Kněžské svěcení Sally Azarové bylo samozřejmě velmi výjimečným okamžikem nejen v životě naší členské církve ve Svaté zemi, ale i v celém regionu. Doufáme, že poslouží jako povzbudivý příklad i pro ostatní protestantské církve. Protože víme, že mnoho mladých křesťanských Palestinců má tendenci zemi opouštět, bylo pro nás znamením naděje i to, že mladý člověk je ochoten zůstat a sloužit ve své vlasti,“ řekla Burghardtová Religion News Service. 

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 1. března 2023 Foto: lutheranworld.org – Rev. Anne Burghardtová

Tags: ,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář