George Verwer: Dnešním evangelikálům chybí naléhavost ke šíření evangelia

Jakarta – Valné shromáždění Světové evangelikální aliance skončilo v úterý s výzvou po šíření evangelia.

George Verwer, zakladatel Operace mobilizace, svou přednáškou ukončil setkání evangelikálů v Indonésii, na které varoval před ztrátou času.

„Opravdu cítím, že v dnešním evangelikálům chybí naléhavost po šíření evangelia,“ informuje Christian Today. „Dnes chci, abys prozkoumal své srdce. Jak využíváš svůj čas?“ zeptal se přítomných delegátů z více než 90 zemí světa.

„Cítím, že mnozí křesťanští lídři, i v mém vlastním hnutí, jen ztrácejí čas.“

„Mnozí, když s nimi hovořím, sotva mluví s jakýmkoli nevěřícím o Pánu Ježíši. Zdá se, že máme čas na zprávy, zdá se, že máme čas na sport. Neříkám, že tyto věci jsou špatné, ale jaká je naše priorita?“

„Musíme oslovit ty, kteří Krista neznají. Musíme si být vědomi křesťanského ghetta, do kterého se můžeme dostat,“ varoval ředitel misijní organizace.

Během závěrečného ceremoniálu indonéský ministr vnitra Tito Karnavian uvedl, že většinová muslimské země byla „poctěna a opravdu hrdá“ na setkání, které se odehrávalo v této asijské zemi.

Ve svém projevu řekl, že křesťanství může mít pozitivní vliv na radikalizované muslimy, kteří se pokoušejí připojit k terorismu. Vyzval evangelikály, aby pomohli v boji proti globálnímu terorismu tím, že na své politické vůdce budou tlačit, aby usilovali o mír, zejména v Sýrii a Iráku.

„Můžete přispět k vytvoření míru,“ řekl. „Dokud to bude v Sýrii a Iráku … pokud tam bude válka, pak se zbytek problému přelije na jiná místa, ať už do Indonésie, do Spojených států nebo na Nový Zéland,“ uvedl indonésky ministr.

Pokračoval: „Tento problém je způsoben ideologií. Ideologii nelze porazit kulkami. Ideologii lze porazit pouze jinou ideologií.

„Pokud by jiná náboženství, jako je křesťanství, mohla ukázat dobrý příklad, jako dobré náboženství, mírumilovné náboženství, věřím, že zlí lidé se zastydí a doufejme, že budou litovat svého chování.“

Poslední Valné shromáždění Světové evangelikální aliance se konalo v roce 2009 v Thajsku.

-mn-  Datum: 18. listopadu 2019  Foto: WEA – tajomník biskup Tinderlo

Tags: ,,,

3 Komentáře

  1. Je to pravda – na fotce není George Verwer. Pravděpodobně je to také citovaný indonéský ministr vnitra Tito Karnavian.

    Odpověď
  2. George Verwer napsal už v roce 1977 v knížečce Hlad po opravdovosti (českyNávrat domů 2001) toto : Obklopuje nás náboženský svět bohoslužeb, písní, kázání, diskusí, církevních časopisů, duchovní literatury, shromáždění a konferencí, který má přispět k našemu duchovnímu růstu a zapojení se do služby. Jsme-li však upřímní, velmi dobře víme, že všechny tyto věci mají na naše životy příliš malý vliv…. Většina z nás žije ve „dvou světech“. Do prvního řadíme své „náboženské zkušenosti“. Druhý zahrnuje oblast našich světských hodnot a činností ……
    Pokud vás rozpolcený život unavuje, požádejte Ježíše, aby z vás udělal celého člověka. (konec citace).
    Vřele doporučuji tuto malou knížku přelouskat i po tolika letech od prvního vydání.

    Odpověď

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář