Ghanská policie požádala pastory, aby se zdrželi zavádějících novoročních proroctví, která šíří mezi věřícími strach a paniku 

Policie ve svém prohlášení požádala církevní představitele, aby se zdrželi „zavádějících“ proroctví, protože mezi věřícími často vyvolávají paniku a obavy. 

Pochválili náboženské skupiny za jejich „spolupráci“ a za to, že „přijaly právně přijatelné prostředky pro sdělování proroctví“.

„Ghana je skutečně vděčná zejména náboženským vůdcům a náboženské komunitě jako celku za jejich vlastenecké pochopení situace,“ uvádí se podle portálu Premier v prohlášení.

SOUVISEJÍCÍNigerijská policie oznámila vysvobození 77 lidí, kteří čekali příchod Krista

„S blížícím se koncem roku 2022 bychom chtěli znovu požádat širokou veřejnost, zejména náboženské skupiny, aby zajistily trvalé dodržování zákonů, pokud jde o sdělování proroctví,“ apeluje policie na představitele církve. 

„Mějme i nadále na paměti, že ačkoli máme právo praktikovat svou víru, svobodu vyznání a projevu, nesmí být toto právo vykonáváno v rozporu s právy ostatních a s veřejným zájmem,“ pokračovalo prohlášení.

V loňském roce zavedla ghanská policie tento příkaz v návaznosti na několik proroctví o úmrtích a neštěstích. 

Podle ghanského právníka Sammyho Darka však příkaz porušuje jejich právo na svobodu vyznání. „Není to ani předmětem debaty nebo výkladu nejvyššího ghanského soudu. Žádný zákon v Ghaně nedává policejní správě žádné pravomoci regulovat proroctví v zemi,“ napsal na svém blogu.

Policie uvedla, že přijala 27. prosinec jako Den dodržování prorockých sdělení. Je připomínkou pro všechny, aby „praktikovali svou víru v mezích zákona a zajistili si tak bezpečné prostředí bez úzkosti vyvolané předpovědí hrozícího nebezpečí, újmy nebo smrti“.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 31. prosince 2022 Foto: Wikimedia Commons – ilustrační

Tags: ,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář