Ghanský arcibiskup: Rituální magie ohrožuje národní bezpečnost

Vatikánská agentura Fides informuje o brutální vraždě desetiletého dítětě v ghanském městě Kasoa. Malého chlapce měli zabít o něco starší vrstevníci (16 a 18 let), aby použili části jeho těla k rituálním praktikám. Jak prohlásil předseda Ghanské biskupské konference, mons. Philip Naameh, “hrůzný čin těchto adolescentů by měl zapůsobit jako poplašné znamení, odhalující, že jako jedinci, národ i stát jsme se zřejmě odchýlili od kompasu, označujícího mravní hodnoty”.

SouvisejícíČarodějnictví v Ghaně způsobuje vážné problémy, křesťané se rozhodli to řešit

“Měli bychom naše mladé lidi chránit před určitou nabídkou ve sdělovacích prostředcích, zejména před domnělými praktikami, které lákají k rychlému zbohatnutí”, pokračoval arcibiskup třetího největšího ghanského města Tamale s poukazem na lokální média, ve kterých údajní mágové učí úkonům, které lidem slibují, že se v krátké době domohou značného majetku. “To znamená”, zdůraznil, “že v myslích našich mladých lidí sytíme přesvědčení, že vražda druhého člověka není pomýlená, pokud jejím prostřednictvím získáme bohatství”.

Ghanští katoličtí biskupové odsoudili obdiv věnovaný majetku, který se projevuje “adorací” bohatých lidí, aniž by se zpochybnily zdroje jejich bohatství, a vyjádřili přesvědčení, že peníze se vydělávají “tvrdou prací a poctivostí”. “Svěřujeme duši zavražděného Ismaele Mensaha Abdallaha Božímu milosrdenství a modlíme se za útěchu pro jeho rodiče i celou rodinu a za to, aby Pán vedl dospívající mladé lidi v tomto našem moderním světě”.

Autor: Vatikánský rozhlas Datum: 29. dubna 2021 Foto: Pixabay – ilustrační

Newsletter Křesťan dnes – týdenní přehled nejdůležitějších zpráv

Tags: ,,,,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář