Greear: Keller mi dal vizi, že náš sbor může založit tisíc nových sborů 

Pastor J. D. Greear z církve Summit Church a bývalý prezident Jižních baptistů se nedávno podělil o to, jak ho ovlivnil pastor a spisovatel Tim Keller.

V článku zveřejněném 19. května pro Baptist Press, v den Kellerova úmrtí, Greear napsal, že díky Kellerovým kázáním „vždy více miloval Ježíše“.

SOUVISEJÍCÍCollin Hansen / Tim Keller praktikoval milost, kterou kázal 

„V každém jeho poselství přicházel okamžik, kdy se prostě ztrácel v úžasu nad tím, kdo je Ježíš,“ napsal Greear. „Přiměl mě toužit po Ježíši a ukázal mi, že v Kristově lásce lze zažít víc – mnohem víc – než to, s čím jsem se spokojil.“

Greear uvedl, že americké křesťanství „ztratilo duchovního velikána“, a věří, že „desítky tisíc z nás“ mají církve a služby, které „díky jeho vlivu už nikdy nebudou stejné“.

„Byl to Tim Keller, kdo mě naučil, že evangelium není jen skokanským prknem, z něhož skáčeme do bazénu křesťanství, ale že je to samotný bazén – že jako křesťané rosteme nikoliv tím, že procházíme evangeliem, ale tím, že se do něj noříme hlouběji,“ poznamenal Greear.

Bývalý prezident SBC uvedl, že se s Kellerovým dílem poprvé setkal v roce 2006 v sérii podcastů a následujících několik let poslouchal online mnoho jeho kázání.

„Byl to Tim Keller, kdo mě naučil, že zakládání nových sborů je hlavním posláním církve,“ pokračoval. „Byl to pastor Tim, kdo ve mně zrodil vizi, která se stala určujícím posláním The Summit Church posledních deseti let: založit z naší církve během jedné generace 1000 sborů.“

„Byl to Tim Keller, kdo mě naučil, že evangelium se staví proti kulturním modlám politické levice i pravice a že žádná politická platforma plně nereprezentuje poslání Božího lidu.“

Greear také přičítá Kellerovi zásluhu na tom, že ho naučil, že „hlavním posláním církve není být kulturními bojovníky, kteří vyhrávají argumentační války, ale misionáři, kteří získávají lidi pro Krista“.

„Naučil mě, co to znamená být milosrdný k těm, kteří nesouhlasí, a jak mohu s nimi najít společnou řeč a ukázat, že evangelium poskytuje lepší odpověď,“ dodal.

Keller zemřel 19. května po dlouhém boji s rakovinou slinivky a zanechal po sobě manželku, tři syny, tři snachy, sestru a sedm vnoučat.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 26. května 2023 Foto: Redeemer – Tim Keller

Tags: ,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář