Herec Shia LaBeouf tvrdí, že díky filmové roli nalezl víru v Boha 

Shia LaBeouf, herec známý z rolí ve filmech jako Transformers nebo Železná srdce, se v těchto dnech postaral o titulky amerických novin kvůli informacím o tom, jak ho jeho ztvárnění otce Pia na plátně přivedlo k nově nalezené lásce ke katolické víře.

V osmdesátiminutovém rozhovoru s biskupem Robertem Barronem ze služby Word on Fire LaBeouf podrobně hovořil o tom, jak si váží děl svatého Augustina a Thomase Mertona, o své oddanosti tradiční latinské mši, o pokoji, který cítí, když se modlí, informuje Catholic News Agency. 

SOUVISEJÍCÍHerec Denzel Washigton popsal setkání s mocí Ducha svatého

LaBeouf poznamenal, že mu role otce Pia zachránila život. Šestatřicetiletý LaBeouf říká, že než našel Boha, byl agnostik.

Přestože jako třináctiletý chlapec prošel bar micva, nikdy plně nepřijal židovskou víru své matky, řekl Barronovi.

Navzdory hereckým úspěchům byl jeho život v chaosu. Několikrát měl problémy se zákonem a v současné době čelí žalobě své bývalé přítelkyně, která ho obviňuje z týrání.

LaBeouf, který se kvůli své upadající kariéře odcizil matce, Barronovi řekl, že dospěl do bodu, kdy si zoufal nad životem, a řekl: „Nechtěl jsem už žít“.

LaBeouf řekl, že věří, že Bůh použil jeho touhu po znovuvzkříšení jeho zaostávající filmové kariéry, aby ho přivedl na cestu k uzdravení a osobnímu pokoji.

Zlomovým bodem byla nabídka na hlavní roli v novém filmu Abela Ferrary Padre Pio – který bude mít premiéru na filmovém festivalu v Benátkách.

Ačkoli LaBeouf o slavném italském světci a katolicismu obecně věděl jen málo, nebo vůbec nic, nabídku přijal.

Jak se ukázalo, Bůh nechtěl zachránit jen jeho kariéru, jak věří LaBeouf. Františkánští mniši, s nimiž trávil čas při přípravě na roli, v něm vzbudili stále větší zájem o víru, která otce Pia inspirovala.

Nasměrovali ho na Matoušovo evangelium a díla dalších významných křesťanských spisovatelů. V rozhovoru LaBeouf hovořil o tom, že před četbou evangelií vnímal Ježíše jako někoho, kdo je „jemný, křehký, samá láska, samé naslouchání“, ale „žádná divokost, žádná romantika“. V evangeliích se podle svých slov setkal s úplně jiným, mužným Kristem.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 19. září 2022 Foto: Wikimedia Commons – Shia LaBouf

Tags: ,,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář