Herec Denzel Washigton popsal setkání s mocí Ducha svatého

Americký herec Denzel Washington popsal okamžik, kdy se ve svém životě setkal s působením Ducha svatého a přiznal se, že ho tato „celoživotní zkušenost“ také trochu vyděsila.

V instagramové diskusi s pastorem AR Bernardem z newyorského sboru herec uvedl, že k události došlo v osmdesátých letech během výzvy biskupa Charlese Blakea z letniční denominace Church of God k přijetí a následování Krista.

„Navštívil jsem kostel… a když nastal čas reagovat a jít na výzvu ke kazatelně, řekl jsem Bohu: Znáš ten nejlepší čas. Jdu tam a odevzdám Ti svůj život a uvidím, co se bude dít,“ řekl k události, která mu pomohla poznat Boha osobněji.

„Přišel jsem do modlitební místnosti a plně jsem se odevzdal Bohu a zažil jsem něco, co ještě nikdy v životě,“ uvedl k duchovnímu zážitku z protestantského sboru.

Poté zavolal své matce, aby jí řekl o této zkušenosti. „Bylo, jako bych se vznášel,“ řekl jí. „Bylo to nadpřirozené,“ uvedl a dodal, že k této celoživotní zkušenosti nemohl v té době úplně porozumět. Přiznává, že zážitek byl tak nečekaný, že byl tím trochu rozrušený.

„Byl jsem naplněn Duchem svatým a vyděsilo mě to,“ přiznal se. V rozhovoru řekl, že nikdy však na toto setkání nezapomněl a pomohlo mu to se držet při zemi, když v Hollywoodu jeho hvězda začala růst.

Washington, který během své kariéry hrál v řadě prominentních rolí, vyrůstal v křesťanské rodině a tvrdí, že bázeň před Bohem je něco, čeho si v životě velmi cení. V rozhovoru pro Q Political řekl: „Můj otec Denzel Washington starší, byl pastorem sboru Church of God po dobu šedesáti let. Vím, že se na mě z nebe usmívá a vidí, že jeho syn z milosti Boží koná to nejlepší, co dnes může konat.“

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red-  Datum: 30. června 2020  Foto: Wikimedia Commons – Denzel Washington

Tags: ,,,,,,

1 Komentář

  1. Martin Hambálek

    Když podobnou zkušenost zveřejnil slovenský ministr zdravotnictví, strhla se na jeho hlavu bouře nevole a výsměchu.

    Odpověď

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář