Herečka prožila moc modlitby a nechala vytvořit aplikaci na vzájemné sdílení

V době koronaviru a omezení pohybu vznikla nová aplikace, která poskytuje prostor ke sdílení modliteb a zpráv pro ty, kteří žádají o duchovní podporu a pomáhá lidem po celém světě se modlit za konkrétní potřeby jiných.

Aplikace s názvem Thyne byla spuštěna minulý měsíc poté, co Jessica Fraserová, která je jejím autorem, během práce prožila sílu osobní modlitby.

Fraserová, která se živí herectvím, začala poprvé v životě chodit do kostela v New Yorku, kde zažila „ohromující“ účinek, který podle Church Times taková modlitba vedoucího sboru měla na přítelkyni, která prošla těžkým obdobím.

Fraserová uvedla, že chce, aby nová aplikace pomohla lidem jít hlouběji než všudypřítomná slova „modlím se za tebe“ zveřejněná na sociálních sítích. Chce povzbudit křesťany, aby se modlili za konkrétní témata, která trápí jejich přátelé nebo úplně cizí lidi.

Na rozdíl od ostatních modlitebních stránek je výhoda webu v personalizaci modliteb a možnosti uživatelů posílat modlitby pomocí videa nebo zvuku.

Aplikace vyžaduje, aby se uživatelé zaregistrovali a poté buď vložili modlitební předmět, nebo aby odpověděli na modlitbu tím, že natočí video, audio zprávou nebo napíšou text.

Abychom chránili soukromí jednotlivce, uživatelé si nemohou navzájem posílat osobní zprávy, ale Fraserová uvedla, že pro lidi bylo důležité vědět, že se za ně modlí úplně neznámí lidé. „Mít poselství povzbuzení od cizího člověka je opravdu velká pomoc v těžkostech,“ řekla. „Když vidíte někoho, kdo se za vás modlí – modlitba, která je určena pro vás a vaši situaci – je to opravdu krásné,“ dodala.

Fraserová účinkovala v divadelní hře Žena v černém v divadle West End, když se rozšířil koronavirus a zůstala bez práce. Volný čas tak zaměřila na vývoj aplikace.

„I když se všichni izolujeme, měli bychom více využívat moderní technologie a proměnit to k něčemu na povzbuzení,“ poznamenala podle Church Times.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

 

-red-  Datum: 21. května 2020  Foto: Unsplash – ilustrační

Tags: ,,,

1 Komentář

  1. Modlit se nejen za sebe a svou biologickou rodinu je to nejkrásnější neboť člověk, který se modlí za „cizí“ pochopil ze jsme jedna duchovní rodina. Teprve pochopení pravdy, že jsme jedna duchovní rodina přinese to, že člověk nebude panovat člověku, okrádat tedy sám sebe atd….

    Neboť pán Ježíš řekl :

    Zatímco však ještě mluvil k davům, hle, venku stála jeho matka a jeho bratři, jsouce žádostivi k němu promluvit.47I řekl mu kdosi: Hle, venku stojí tvá matka a tvoji bratři, jsouce žádostivi k tobě promluvit. 48On však v odpověď tomu, jenž mu tak pravil, řekl: Kdo je má matka a kdo jsou moji bratři? 49A vztáhnuv svou ruku k svým učedníkům, řekl: Hle, má matka a moji bratři!50Ano, kdokoli vykoná vůli mého Otce, jenž je v nebesích, ten je mi bratrem i sestrou i matkou.

    Odpověď

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář