Hillsong z Phoenixu požádal kvůli sporům o odchod z denominace 

Pastor sboru Hillsong Terry Crist z Phoenixu vyzval k prošetření vedení denominace se sídlem v australském Sydney poté, co v neděli oznámil, že formálně požádal o oddělení ze sítě sborů patřících do Hillsongu kvůli sporům uvnitř církve po odchodu zakladatele Briana Houstona.

„Je mnoho důvodů, proč nemůžeme pokračovat… hlavním z nich je naše ztráta důvěry v globální představenstvo, aby nás nadále vedlo jako kongregaci,“ řekl podle Christian Post Crist členům shromáždění během bohoslužby ve Phoenixu.

SOUVISEJÍCÍZakladatel Hillsongu Brian Houston po medializovaných informacích rezignoval 

Crist uvedl, že když se jeho církev rozhodla v roce 2016 stát součástí Hillsong Church poté, co bylo dohodnuto, že on a jeho manželka Judith zůstanou ve Phoenixu a budou mít možnost přehodnotit podmínky jejich vztahu s Hillsong Church v případě, že Brian Houston by již nevedl denominaci.

Houston, který v roce 1983 založil Hillsong, odstoupil minulou středu poté, co vyšlo najevo, že dvě ženy si na něho stěžovaly kvůli nevhodnému chování. Jeho rezignace také následovala po sérii skandálů ve vedení Hillsong ve Spojených státech a Austrálii.

Crist dodal, že i když má respekt k práci dočasného globálního senior pastora Hillsong Church Phila Dooleyho, v posledních letech zápasil s globálním představenstvem v několika otázkách, jako je potřeba transparentnosti a odpovědnosti. Crist poznamenal, že v posledních týdnech se s představenstvem denominace dostal do slepé uličky ohledně otázek správy.

SOUVISEJÍCÍ – Hillsong se omluvil za nevhodné chování svého zakladatele

„Během minulého roku, po hříchu, který byl odhalen v Hillsong Church v New Yorku, a následném vyšetřování, které bylo vedeno ve věci sexuálního zneužívání a finančního zpronevěry, jsem apeloval, aby byly výsledky této zprávy předloženy veřejnosti v nějaké obecné formě,“ řekl. „Požádal jsem, aby byla zpráva redigována, aby mohla být ochráněny osobní údaje. Požádal jsem, aby byla zpráva předložena, abychom mohli přijmout odpovědnost a byli transparentní. Tato má žádost byla zamítnuta.“

Poté, co se nedokázal dohodnout s Hillsong Church Crist řekl, že formálně požádali, aby jejich sbor opustil denominaci a vrátil se „zpět k nám“.„Konkrétně to jednoduše znamenalo uvolnění našeho sboru z denominace, aby byl řízen místním představenstvem,“ dodal. 

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 30. března 2022 Foto: Wikimedia Commons – ilustrační

Tags: ,,,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář